Wydawać by się mogło, że dwa zespoły w stawce F1 do dla Red Bulla wystarczająco. Tymczasem ich akademia juniorów jest na tyle obfita, że w F2 i F3 znajdziemy aż siedmiu zawodników powiązanych z tym koncernem energetycznym.

Klęska urodzaju – juniorzy Red Bulla w F2

Choć o akademii juniorów Red Bulla krążą rozmaite historie, trudno nie odmówić zespołowi jednego: rozmachu. Po raz kolejny aż sześciu zawodników, będących członkami akademii juniorskiej Red Bull Racing stanie ze sobą w szranki w FIA Formula 2. Wśród nich znajdziemy duet zespołu Rodin Carlin, którego barwy reprezentują w tym sezonie Zane Maloney i Enzo Fittipaldi. Kolejni zawodnicy to także duet – tym razem Hitech Pulse-Eight, którego zawodnikami są Jak Crawford i Isack Hadjar. Kolejna dwójka to ścigający się w barwach MP Motorsport Dennis Hauger oraz zasilający ekipę DAMS Ayumu Iwasa.

Zobacz także: Aż dziesięciu kierowców awansuje z Formula 3 do Formula 2

Automatycznie nasuwa się pytanie, co zrobi Red Bull w przypadku, gdy większość z jego juniorów ukończy bardzo wysoko tegoroczną rywalizację. Miejsc w Formule 1 jest jak na lekarstwo, o czym zresztą na własnej skórze przekonali się tacy zawodnicy, jak Oscar Piastri czy Nyck de Vries, którzy dopiero w tym sezonie dołączą do Królowej Motorsportu.

juniorzy Red Bulla

Juniorzy Red Bulla w F3? Tu jest spokojnie

Dość spokojnie do rywalizacji w FIA Formula 3 może podejść jedyny reprezentant rodziny Red Bulla w stawce, czyli Sebastián Montoya. Kolumbijski kierowca wyścigowy zasila barwy Hitech Grand Prix, a w ubiegłym sezonie miał okazję startować w Prema Racing w Regionalnych Mistrzostwach Europy Formuły (FRECA). Rywalizację zakończył na 13. miejscu na 40 sklasyfikowanych zawodników, a jego rywalem był m.in. Piotr Wiśnicki i Roman Biliński, Paul Aron czy też Dino Beganovic, który okazał się triumfatorem minionego sezonu. Sebastián Montoya jest synem Juana Pablo Montoyi, który w latach 2001-2006 ścigał się w Formule 1. Juan Pablo najpierw rywalizował w barwach Williamsa, a następnie McLarena.

Źródło: Twitter / Formula 2
Fot. główne: Dutch Photo Agency / Red Bull Content Pool


Podobają Ci się tworzone przez nas treści? 🤔
Możesz się odwdzięczyć, stawiając nam wirtualną kawę! ☕


Postaw mi kawę na buycoffee.to