Należący do Red Bulla zespół w ostatnich dniach był na ustach wielu. Powodem były rzekome sugestie, jakoby ekipa miała trafić pod młotek. Zespół zaprzecza tym doniesieniom.

Szef zespołu AlphaTauri, Franz Tost, oficjalnie zaprzeczył medialnym doniesieniom. Jego zdaniem Red Bull nie zamierza sprzedawać zespołu z Faenzy. Co więcej, Austriak nalegał, aby jego zespół zachował pełne wsparcie swojej firmy macierzystej.

AlphaTauri – przeprowadzka lub… pod młotek?

W zeszły weekend niemiecka strona internetowa Auto Motor und Sport poinformowała o nietypowym pomyśle Red Bulla. Nowi dyrektorzy koncernu, którzy zastąpili zmarłego Dietricha Mateschitza, rozważają rzekomo przeniesienie AlphaTauri do Wielkiej Brytanii lub całkowitą sprzedaż zespołu. Oliwy do ognia dodała wypowiedź nie kogo innego, jak samego szefa sportów motorowych Red Bulla, Helmuta Marko. Przyznał on bowiem, że AlphaTauri była badana przez najwyższe kierownictwo Red Bulla z powodu słabej kampanii zespołu w 2022 roku.

Raport na temat inwestycji marketingowych Red Bulla został zlecony przez Olivera Mintzlaffa, niedawno mianowanego dyrektora generalnego ds. projektów korporacyjnych i inwestycji firmy. Dokument ten miał, zdaniem mediów, rzucać słabe światło na AlphaTauri i wartość marketingową zespołu.

Zobacz także: Gasly: „z Alpine nic nie jest niemożliwe”

Jest dementi

Kilka dni trzeba było czekać na oficjalną wypowiedź jeżdżącego w Formule 1 zespołu. Tej doczekaliśmy się dopiero w środę. AlphaTauri wydało oświadczenie, w którym Franz Tost podkreślił, że pogłoski o sprzedaży jego zespołu przez Red Bulla były „bezpodstawne”.

alphatauri

„Miałem kilka bardzo dobrych spotkań z Oliverem Mintzlaffem, który potwierdził, że akcjonariusze nie będą sprzedawać Scuderia AlphaTauri i że Red Bull będzie nadal wspierał zespół w przyszłości” – powiedział Tost. „Wszystkie te plotki nie mają podstaw, a zespół musi pozostać skoncentrowany na początku sezonu, aby osiągnąć lepsze wyniki niż w zeszłym roku”.

Chociaż dementi wyklucza opcję sprzedaży zespołu, ekipę nadal może czekać przeniesienie swojej działalności do Wielkiej Brytanii. Takie posunięcie z pewnością pozwoliłoby na większą synergię z zespołem Red Bull Racing, co automatycznie obniżyłoby koszty funkcjonowania AlphaTauri.

Źródło: Twitter, fot. Red Bull Content Pool


Podobają Ci się tworzone przez nas treści? 🤔
Możesz się odwdzięczyć, stawiając nam wirtualną kawę! ☕


Postaw mi kawę na buycoffee.to

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *