20 lutego zespół Aston Martin Aramco Cognizant Formula One™ Team poinformował o zmianach w czasie testów. Przedsezonowe zmagania musi odpuścić sobie Lance Stroll. Dziś wiemy już, kto go zastąpi podczas pierwszego dnia w Bahrajnie.

Podczas, gdy do przedsezonowych testów Formuły 1 w Bahrajnie zostało kilka dni, doszło do nietypowej roszady. Lance Stroll – jak poinformował zespół – będzie w najbliższym czasie niedysponowany. W związku z kontuzją zawodnika konieczne jest sięgnięcie po plan B.

Lance Stroll opuści testy

Podczas przedsezonowego treningu na rowerze w Hiszpanii, Lance Stroll uległ drobnemu wypadkowi. Kanadyjczyk doznał kontuzji, w wyniku której nie przystąpi do przedsezonowych testów w Bahrajnie. Jak poinformował zespół, Lance spodziewa się szybkiego powrotu do zdrowia oraz do pełnienia obowiązków kierowcy. Jego zdolność do powrotu do kokpitu będzie oceniana codziennie, a zespół opublikuje aktualizację przed Grand Prix Bahrajnu.

Zobacz także: Aston Martin pokazał swój tegoroczny bolid AMR23

Sam Lance Stroll też wypowiedział się na temat kontuzji. „Miałem niefortunny wypadek podczas treningu na rowerze w ramach przygotowań do sezonu. Jestem zdeterminowany, aby wrócić do samochodu i jestem podekscytowany nadchodzącym sezonem z zespołem. Jestem także zmotywowany, aby jak najszybciej odbić się od tego niepowodzenia.

Stroll out, Drugovich in

Dziś wiemy już, kto w czwartek będzie pełnić obowiązki drugiego kierowcy Aston Martina. Zespół na swoim Twitterowym profilu poinformował, że obok Fernando Alonso w bolidzie pojawi się Felipe Drugovich. To właśnie występujący w Formule 2 zawodnik jako pierwszy wyjedzie an tor, podczas porannej sesji. Dwukrotny mistrz świata przejmie od niego bolid w czwartkowej, popołudniowej sesji.

Zespół poinformował ponadto, że plan jazd na piątek i sobotę zostanie przedstawiony później. Może to oznaczać jedną z trzech opcji. Pierwsza, najbardziej optymistyczna zakłada, że Lance Stroll odbył szybką rekonwalescencję. Drugi wariant to udostępnienie bolidu na całe dnie dla Fernando Alonso, który musi zgrać się z zupełnie nową maszyną po zmianie barw w tym sezonie. Trzecia opcja to szansa na kolejne jazdy Drugovicha lub innych zawodników, których Aston Martin zechce przy okazji przetestować. Pewne jest jedno – w zielony kombinezon nie wskoczy Nico Hulkenberg, który będzie w tym czasie sprawdzać możliwości Haasa.

Źródło: inf. prasowa zespołu


Podobają Ci się tworzone przez nas treści? 🤔
Możesz się odwdzięczyć, stawiając nam wirtualną kawę! ☕


Postaw mi kawę na buycoffee.to

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *