MotoGP ma dwie nowe legendy. Motocyklowe Mistrzostwa Świata, za pośrednictwem swoich kanałów informacyjnych ogłosiły, że uhonorują Andreę Dovizioso i Hansa-Georga Anscheidta, tytułem „Legendy MotoGP”, rozszerzając galerię sław do 38 nazwisk.

Andrea Dovizioso – Legenda nr 38

Dovizioso, który w ubiegłym sezonie przeszedł na sportową emeryturę, zostanie „koronowany” podczas domowej rundy w Mugello. „Nie mogę się doczekać powrotu na paddock. Bycie wprowadzonym na GP Włoch czyni, to naprawdę wyjątkowym. Jestem zaskoczony i bardzo szczęśliwy, szczęśliwy, że zostałem legendą MotoGP. Dziękuję bardzo” – skomentował Dovi. 

Dovizioso

Andrea Dovizioso swoją przygodę w Motocyklowych Mistrzostwach Świata rozpoczął w 2001 roku, od kategorii 125ccm. W latach 2002-2004, zasilał japoński zespół Honda, a w ostatnim sezonie motocyklowego przedszkola sięgnął po tytuł mistrza świata. W sezonach 2005-2007 rywalizował w średniej klasie (250ccm), ponownie dosiadając motocykl Hondy. Dwukrotnie zdobywał wicemistrzostwo tej kategorii. W klasie królewskiej MotoGP zadebiutował w sezonie 2008, a dodatkowo w debiucie sięgnął po swoje pierwsze zwycięstwo. Ponadto był wicemistrzem świata w latach 2017-2019. W trakcie całej swojej kariery, Włoch wygrał 24 wyścigi, a na podium stał łącznie 103 razy. Swoją przygodę z MotoGP zakończył w sezonie 2022.

Po ogłoszeniu nazwiska Dovizioso, w sieci zawrzało. Kibice za pośrednictwem mediów społecznościowych prowadzą dyskusje. Największym sporem pozostaje pytanie, czy statystyki Włocha nie są zbyt ubogie na to, żeby zasilić szeregi „Hall of Fame”. 

Zobacz także: Marc Marquez nie komentuje plotek dotyczących kontraktu: „Nie mogę o tym myśleć”

Zapomniana klasa 50 ccm i Hans-Georg Anscheidt

Oprócz Andrei Dovisiozo jeszcze jeden zawodnik trafi na listę sław MotoGP. Ceremonia wprowadzenia na nią Hansa Georga Anscheidta odbędzie się na torze Sachsenring. „To dla mnie wielka przyjemność zostać legendą MotoGP. Nie spodziewałem się tego, ponieważ klasa 50cmm pojawiła się lata po tym, jak wystartowały inne klasy mistrzostw świata i już dawno jej nie ma. Jestem bardzo szczęśliwy i zrobię wszystko, aby przyjechać na Sachsenring razem z moim synem”. – powiedział wzruszony Anscheidt.

Anscheidt

Hans-Georg Anscheidt jest jednym z najbardziej utytułowanych motocyklistów, z początków dekady 50ccm. Swoją przygodę z wyścigami, zaczął od jazdy na enduro w 1955 roku, po czym przerzucił się na żużel w 1957 roku. Od 1959 podjął nowe wyzwanie, czyli wyścigi na torze. Po sukcesach na poziomie europejskim Anscheidt w 1962 roku, wraz z zespołem Kreidler zadebiutował w Motocyklowych Mistrzostwach Świata (kategoria 50 ccm), czyli MotoGP. Wtedy zaczęło się pasmo sukcesów Niemca, przede wszystkim trzy korony mistrzowskie w latach 1966-1968. Po zdobyciu ostatniego tytułu mistrzowskiego w 1968 roku na torze Nürburgring, Anscheidt zakończył karierę. W sumie świętował 14 zwycięstw GP.

Źródło: MotoGP


Podobają Ci się tworzone przez nas treści? 🤔
Możesz się odwdzięczyć, stawiając nam wirtualną kawę! ☕


Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *