Po latach posuchy wreszcie doczekaliśmy się polskiego kierowcy u przedsionka Formuły 1. Piotr Wiśnicki został ogłoszony trzecim kierowcą PHM Racing by Charouz w FIA Formula 3.

Po tym, jak wczoraj PHM Racing by Charouz ogłosiło, że ich zespół w F3 zasili Sophia Flörsch, wielu uznawało to za zaskakującą informację. Tymczasem wkrótce po tym zespół wydał ponowny komunikat, że drugim kierowcą zostanie Brazylijczyk, Roberto Faria. Dziś zespół ogłosił trzecie, równie zaskakujące nazwisko.

Piotr Wiśnicki – Polak w Formule 3

PHM Racing by Charouz potwierdziło skompletowanie składu kierowców Formuły 3 FIA 2023, ogłaszając, że polski zawodnik Piotr Wiśnicki dołączy do Sophii Flörsch i Roberto Farii w niemieckim zespole. Debiutując w bolidzie jednoosobowym w 2020 roku, Wiśnicki ukończył dwa sezony we włoskich mistrzostwach F4, uzyskując najlepszy wynik na 19. pozycji w klasyfikacji generalnej.

„Bardzo się cieszę, że jako debiutant będę mógł rywalizować w tak mocnej stawce F3 razem z PHM Racing” – powiedział Wiśnicki. „To ogromny krok w mojej karierze i będzie wymagał ode mnie dużo spojrzenia i pracy. Chciałbym podziękować wszystkim w PHM Racing za możliwość, która pozwoli mi wystąpić w tej serii”.

Zobacz także: Juniorzy Red Bulla – aż siedmiu zawodników w F2 i F3 w 2023 roku

Skład pełen świeżości

19-letni Piotr Wiśnicki nie będzie musiał długo czekać, aby po raz pierwszy posmakować swojej nowej maszyny. Do przedsezonowych testów w Sakhir, które rozpoczną się w dniach 14-16 lutego, pozostał niecały tydzień.

Menedżer zespołu PHM Racing Roland Rehfeld dodał: „Piotr ma więcej umiejętności niż pokazały ubiegłoroczne wyniki we FRECA. Znając go od pierwszych lat w F4 jako lidera, jestem przekonany o jego naturalnej szybkości. Musimy pracować nad procedurami na torze i poza nim. Bardzo jednak podobał mi się jego sposób, w jaki wszedł do FIA F3. Musi nauczyć się wielu torów tak samo, jak jego koledzy z drużyny. Generalnie jako zespół nie spieszymy się, aby wygenerować potencjał, który mamy i przełożyć go na wyniki”.

Źródło: FIAformula3.com


Podobają Ci się tworzone przez nas treści? 🤔
Możesz się odwdzięczyć, stawiając nam wirtualną kawę! ☕


Postaw mi kawę na buycoffee.to

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *