Wyścigowa droga, jaką jedzie Sophia Flörsch, znów wkracza na tory FIA Formuły 3. Niemka podpisała kontrakt z zespołem PHM Racing by Charouz i po trzyletniej przerwie zobaczymy ją w akcji w sezonie 2023.

Sophia Flörsch – powrót do gry

Powrót Flörsch do Formuły 3 to zastrzyk naprawdę dużej dawki wiedzy i umiejętności. Zawodniczka ma bardzo duże doświadczenie w jeździe bolidami jednomiejscowymi po ukończeniu mistrzostw Ginetta Junior Championship w 2016 roku. Swoje pierwsze dwa sezony w ADAC Formula 4 ukończyła na 19. i 13. miejscu. Rok 2019 doprowadził do jej przejścia do FIA F3, gdzie w 2020 roku ścigała się w barwach Campos Racing.

Odkąd Flörsch opuściła F3, zdobyła duże doświadczenie w samochodach sportowych. Ścigała się m.in. w 24-godzinnym wyścigu Le Mans w każdym z ostatnich trzech lat. Ponadto zawodniczka rywalizowała w DTM i World Endurance Championship. Przed powrotem do F3 Niemka przyznała, że jest podekscytowana dołączeniem do PHM. Dodała, że nie może się doczekać wyzwania, jakim jest mistrzostwo w 2023 roku.

Zobacz także: Aż dziesięciu kierowców awansuje z Formula 3 do Formula 2

Doświadczenie i profesjonalizm

„Jestem naprawdę podekscytowana i bardzo szczęśliwa z powrotu do FIA Formuły 3 w tym sezonie z PHM Racing by Charouz. Moim celem zawsze było ściganie się z najlepszymi z najlepszych. Od początku mojej kariery każdego dnia bardzo ciężko pracuję na ten cel z moim zespołem” – przyznała.

Także kierownik zespołu, Roland Rehfeld podkreśla, że jej doświadczenie i profesjonalne podejście przydadzą się zawodniczce podczas tegorocznej kampanii: „Mam duży szacunek dla decyzji Sophii o powrocie do Formuły 3 i podjęciu wyzwania w tej konkurencyjnej dziedzinie. Sophia ma duże doświadczenie w profesjonalnych wyścigach w różnych klasach i ma bardzo profesjonalne podejście i styl pracy. Dotychczasowy świat wyścigów pomógł jej stać się nie tylko jeszcze bardziej ambitną, ale również bardziej skupioną niż wielu innym męskim kierowcom. To kolejny fakt, dlaczego zaczynamy od Sophii. Z naszą nową kampanią jako PHM Racing by Charouz, zrobimy co w naszej mocy, aby wesprzeć ją na drodze na szczyt.”

Źródło: FIAFormula3.com


Podobają Ci się tworzone przez nas treści? 🤔
Możesz się odwdzięczyć, stawiając nam wirtualną kawę! ☕


Postaw mi kawę na buycoffee.to

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *