Zakończyły się właśnie ostatnie dwudniowe testy F3 na torze Imola. Wśród kierowców, którzy brali udział w ostatniej rundzie testowej na torze Imola znalazł się Polak – Kacper Sztuka, który został mistrzem włoskiej Formuły 4. Cieszynianin podsumował na swoim Facebookowym profilu testy Formuły 3, w których wziął udział z zespołem MP Motorsport.

Testy F3 nowością nie tylko dla Sztuki

Na 30 zawodników, którzy brali udział w testach Formuły 3, aż 60%, czyli 18 osób to debiutanci. Zawodnicy, którzy nigdy wcześniej – podobnie jak Kacper Sztuka – nie brali udziału w testach ani sezonie Formuły 1. Wśród nich, oprócz Polaka, znaleźli się m.in. jego główni rywale z włoskiej Formuły 4: Arvid Lindblad i Ugo Ugochukwu. Pierwszy trafił pod skrzydła PREMA Racing, drugi mógł przez dwa dni reprezentować barwy ekipy Rodin Carlin.

Rzecz jasna, nie zabrakło także doświadczonych kierowców, takich jak Gabriele Mini, Mari Boya czy Dino Beganovic. Wśród „weteranów” znalazł się też Gregoire Saucy, podobnie jak Sztuka korzystający w testach z bolidów MP Motorsport. Nie zabrakło także Sophii Floersch, która w tym roku przez część sezonu F3 jeździła w zespole z Piotrkiem Wiśnickim.

Dwa dni na intensywne testowanie

Podczas obu dni testowych Kacper Sztuka miewał na torze pewne trudności, takie jak awaria elektroniki czy niefortunne, czerwone flagi. Te nie omijały jednak ani debiutantów, ani doświadczonych kierowców. Warto natomiast podkreślić fakt, że Kacper wykręcił dwunasty czas testów, a z sesji na sesję widać było u niego poprawę. No i, co najważniejsze, bolid przypadł do gustu głównemu zainteresowanemu. Jak poinformował za pośrednictwem swojego konta na Twitterze Paweł Baran, dziennikarz Viaplay, będący blisko środowiska Kacpra Sztuki, już pierwsze wrażenia były niesamowite. Cytując poniedziałkowy feedback z toru: „Kacper jest zachwycony bolidem. Ma tyle mocy”. Zresztą, spójrzmy tylko na czasy z obu dni:

Pierwszy dzień testów

Drugi dzień testów

Kacper Sztuka zadowolony z testów

Co to były za 2 dni testowe! Uśmiech do teraz nie schodzi mi twarzy. Bolid F3 to maszyna o niesamowitych możliwościach i jestem szczęśliwy, że właśnie na mojej ulubionej Imoli mogłem przetestować ją po raz pierwszy. I to od razu w różnych warunkach pogodowych. Podziękowania dla zespołu MP Motorsport, który na każdym kroku pomagał mi w szybkiej adaptacji. Po dzisiejszym dniu wiem, nad czym muszę pracować. A tempo było całkiem niezłe. Dzięki za Wasz doping jesteście niesamowici! – napisał na swoim Facebookowym profilu Cieszynanin.

Teraz pozostaje nam tylko trzymać mocno kciuki, by udało się jak najszybciej spiąć budżet. To właśnie odpowiednie finansowanie pozwoli Kacprowi na starty w jak najlepszym zespole Formuły 3 w sezonie 2024.

Źródło: FB Kacper Sztuka Racing, TT Paweł Baran / Formula 3


Podobają Ci się tworzone przez nas treści? 🤔
Możesz się odwdzięczyć, stawiając nam wirtualną kawę! ☕


Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *