Motorsport coraz śmielej budzi się do życia. Na pustynnym torze Sakhir w Bahrajnie rozpoczęły się właśnie przedsezonowe testy F3.

Mistrzostwa Formuły 3 FIA powracają z pierwszą w tym roku serią akcji na torze. Obejmuje ona trzydniowe przedsezonowe testy F3 na torze Sakhir w Bahrajnie. To obiekt, na którym odbędzie się pierwsza runda sezonu 2023, dlatego test ten będzie niezwykle cenny dla zespołów i kierowców. To dzięki niemu zawodnicy (zwłaszcza debiutanci) mogą zdobyć pewność siebie na początku sezonu. Nie ulega wątpliwości, że każdy będzie starał się jak najszybciej osiągnąć tempo wyścigowe przed rozpoczynającymi się zmaganiami.

W tym roku nie tylko ujrzymy w stawce wielu debiutantów, którzy dołączają do grona kierowców F3. Czeka nas także powrót kilku znajomych twarzy, o czym już wspominaliśmy. Zanim jednak kierowcy rozpoczną na dobre zmagania w tym sezonie, obejmującym 9 rund i 18 wyścigów, czekają ich trzy, pełne obowiązków dni.

Przedsezonowe testy F3 – czego się spodziewać?

W dniach 14-16 lutego kierowcy Formuły 3 będą odbywać przedsezonowe testy na torze Sakhir International Circuit w Bahrajnie. F3 będzie mieć do dyspozycji poranną i popołudniową sesję każdego z trzech dni. Poranne jazdy odbędą się od 09:00 do 11:30, a popołudniowa sesja od 14:30 do 17:00 czasu lokalnego.

Zespoły będą miały dostęp do twardych opon Pirelli przez wszystkie trzy dni. To dokładnie ta sama mieszanka, która będzie używana podczas marcowego weekendu wyścigowego. Każdy kierowca otrzyma w sumie osiem zestawów opon twardych na czas trzydniowego testu.

Przedsezonowe testy F3

Zobacz także: Piotr Wiśnicki kierowcą PHM Racing by Charouz w Formule 3

Kogo zobaczymy na torze?

W gronie 30 kierowców, którzy mają rywalizować w kampanii 2023, znajdziemy aż 18 debiutantów, którzy staną w szranki z 12 zawodnikami, których już znamy z Formuły 3. Nie ulega wątpliwości, że polskim okiem warto będzie zerkać w stronę zespołu PHM Racing by Charouz, w którego barwach wystąpi Piotr Wiśnicki, a obok niego m.in. powracająca do rywalizacji w F3 Sophia Flörsch.

Pełną listę nazwisk kierowców, którzy odbywają przedsezonowe testy F3 oraz wezmą udział w tegorocznych zmaganiach znajdziecie poniżej:

PREMA Racing
1 – Paul Aron
2 – Dino Beganovic
3 – Zak O’Sullivan

Trident
4 – Leonardo Fornaroli
5 – Gabriel Bortoleto
6 – Oliver Goethe

ART Grand Prix
7 – Kaylen Frederick
8 – Gregoire Saucy
9 – Nikola Tsolov

MP Motorsport
10 – Franco Colapinto
11 – Mari Boya
12 – Jonny Edgar

Hitech Pulse-Eight
14 – Sebastian Montoya
15 – Gabriele Mini
16 – Luke Browning

Van Amersfoort Racing
17 – Caio Collet
18 – Rafael Villagomez
19 – Tommy Smith

Rodin Carlin
20 – Oliver Gray
21 – Hunter Yeany
22 – Ido Cohen

Campos Racing
23 – Josep Maria Marti (Pepe Marti)
24 – Christian Mansell
25 – Hugh Barter

Jenzer Motorsport
26 – Nikita Bedrin
27 – Taylor Barnard
28 – Alejandro Garcia

PHM Racing by Charouz
29 – Sophia Flörsch
30 – Roberto Faria
31 – Piotr Wiśnicki

Źródło: Formula 3


Podobają Ci się tworzone przez nas treści? 🤔
Możesz się odwdzięczyć, stawiając nam wirtualną kawę! ☕


Postaw mi kawę na buycoffee.to

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *