Hiszpan drugi rok z rzędu będzie jeździć w ekipie Campos Racing na trzecim poziomie zmagań wyścigowych. Celem, jaki wyznaczył sobie Martí jest podniesienie poprzeczki i walka o miejsca na podium w 2023 roku.

Campos Racing ogłosiło dziś kolejnego kierowcę ich zespołu w Formule 3. Za kierownicą bolidu w tym sezonie ponownie zasiądzie Hiszpan Pepe Martí. Zawodnik ten dołączy do ogłoszonych wcześniej Christiana Mansella i Hugh Bartera, którzy są bardzo młodymi kierowcami. Jednocześnie cała trójka to utalentowani zawodnicy, gotowi do walki o najwyższe wyniki w ultrakonkurencyjnej, przedsionkowej serii Formuły 1.

Pepe Martí – młody, ambitny, głodny walki o czołowe miejsca

Martí awansował do wyścigów jednomiejscowych dwa lata temu, debiutując w Mistrzostwach Hiszpanii F4. Młody hiszpański talent natychmiast zrobił wrażenie, wygrywając dwa wyścigi i zdobywając kolejne siedem miejsc na podium. Prowadząc bolid wystawiony przez Campos Racing, zajął trzecie miejsce w tabeli Formuły 4. Martí zadebiutował w Mistrzostwach FIA F3 w ubiegłym roku.

Zawodnik już od pierwszych testów utrzymywał odpowiednie tempo, co przyniosło efekty. Hiszpan zakończył solidny sezon, w którym zdobył punkty w ostatnich wyścigach. Z większym doświadczeniem w tym roku Martí spodziewa się, że będzie regularnie walczył o podium przez cały sezon. Campos Racing przeprowadzi oficjalne trzydniowe testy swoich kierowców na torze Sakhir w dniach 14-16 lutego, tuż przed rozpoczęciem sezonu na tym samym torze na początku marca.

Zobacz także: Sophia Flörsch wraca do F3

Nadzieja na mocny sezon

Adrián Campos (szef zespołu Campos Racing), nie kryje ekscytacji z zatrudnienia zawodnika. „To wielka przyjemność, że Pepe Martí jest z nami trzeci sezon z rzędu. Naszym celem zawsze była pomoc naszym kierowcom w przejściu przez piramidę jednomiejscowych samochodów w kierunku F1, a Pepe jest tego doskonałym przykładem. Jest jednym z tych, którzy tworzą naszą dużą rodzinę, dlatego też nie możemy się doczekać wspólnego osiągnięcia dobrych wyników. To jego drugi sezon FIA F3, a nasz zespół pokłada w nim duże zaufanie” – przyznaje Campos.

Pepe Martí także nie krył nadziei nie tylko na obfite żniwo punktowe, ale także na szanse na sukces. „Jestem bardzo zadowolony, że mogę kontynuować mój udział w mistrzostwach FIA Formuły 3 z Campos Racing w 2023 roku. Zakończyliśmy obiecujący sezon, stale się ucząc i poprawiając nasze wyniki. Co więcej, sezon zakończył się bardzo pozytywnymi sesjami testowymi. Mam nadzieję, że będę miał mocny sezon i będę kontynuował moją pozytywną przygodę z zespołem” – podkreśla.

Źródło: informacja prasowa zespołu


Podobają Ci się tworzone przez nas treści? 🤔
Możesz się odwdzięczyć, stawiając nam wirtualną kawę! ☕


Postaw mi kawę na buycoffee.to

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *