Już w najbliższy weekend odbędzie się kolejna edycja Rajdu Memoriał J. Kuliga oraz M. Bublewicza. Wśród załóg, które zadeklarowały udział, znajduje się także duet Karolina Szulęcka-Streer i Michał Streer.

Streer razy dwa

Nazwisko Michała Streera nie powinno być zaskoczeniem dla części rajdowych kibiców. Ten utytułowany kierowca rajdowa, na co dzień prowadzący szkołę Streer Driving Academy jako licencjonowany instruktor techniki jazdy, od 2001 roku ścigał się w Rajdowych Samochodowych Pucharach i Mistrzostwach Polski, a także w eliminacjach Mistrzostw Świata i Europy. Do tej pory w swoim dorobku ma m.in. 1. miejsce w swojej klasie w Mistrzostwach Świata (2009), 2. miejsce w Mistrzostwach Europy (2010) oraz 1. miejsce w Rajdzie Polski (2011).

Rolę pilotki podczas Rajdu Memoriał pełnić będzie Karolina Szulęcka-Streer, która dopiero co zdobyła licencję rajdową, będzie więc to dla niej pełnoprawny debiut. Dotychczas wraz z Michałem startowała systematycznie w rajdowych imprezach towarzyskich, tym razem pora na pierwsze profesjonalne szlify. Od lat związana z motoryzacją, od lat pełni stanowisko dyrektora marketingu salonów Ferrari, Maserati, Pagani, Bugatti, Koenigsegg oraz konceptu La Squadra w Katowicach.

Michał Streer i Karolina Szulęcka-Streer z pucharami zdobytymi w Rajdzie Żubrów
Michał Streer i Karolina Szulęcka-Streer
z pucharami zdobytymi w Rajdzie Żubrów

Nowe wyzwania i powrót do korzeni

W tym roku postanowiliśmy iść krok dalej i poza imprezami towarzyskimi sprawdzić się w pełnoprawnym rajdzie. Ja mam duże doświadczenie, ale kilkuletnią przerwę w startach. Karolina zdała egzaminy i uzyskała licencję rajdową, więc Memoriał to dla niej idealny rajd na start. Krótkie OS’y oraz w miarę znane trasy pozwolą nam wjeździć się w rajdówkę oraz sprawdzić nasze możliwości w takiej rywalizacji” – mówi Michał Streer, kierowca.

To Michał wprowadził mnie do świata rajdów, zaczynając od Rajdu Żubrów. Pamiętam, że od początku impreza mi się podobała, ale najbardziej imponowało mi w żubrach to, że Pan Sobiesław Zasada jeździł ze swoją żoną. Uwielbiam i podziwiam, gdy pary podzielają swoje pasje, bo to cementuje związki. Niemniej w życiu bym nie pomyślała…a Michał tym bardziej, że kiedyś my razem wsiądziemy do rajdówki. I w sumie Memoriał rozpoczyna się pół roku po naszym ślubie” – przyznaje Karolina Szulęcka-Streer.

O samochodzie i planach na przyszłość

Duet Karolina Szulęcka-Streer i Michał Streer w Rajdzie Memoriał pojedzie Peugeotem 208 Rally 4. Jest to tzw. ośka, napęd na przód, którym Michał wielokrotnie zwyciężał w swojej karierze. Dodatkowo „dwieścieósemka” to topowy samochód w swojej klasie, dzięki czemu załoga liczy na to, że uda jej się zadowolić nie tylko kibiców, ale też sponsorów, wśród których znalazł się software house ITEO, Noble Place, Pirelli Polska oraz grupa prywatnych osób, które wierzą w możliwości załogi.

Rajd Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza 2023 odbędzie się od 24 do 26 marca w Wieliczce. Impreza ta stanowi otwarcie sezonu rajdowego. Załoga jednak już teraz planuje kolejne starty. Wśród nich znajdzie się między innymi kilka rund Tarmac Masters i 2-3 rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

Peugeot 208 Rally 4 – zdjęcia

Źródło: informacja prasowa


Podobają Ci się tworzone przez nas treści? 🤔
Możesz się odwdzięczyć, stawiając nam wirtualną kawę! ☕


Postaw mi kawę na buycoffee.to

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *