Na starcie PLATINUM 7. Rajd Memoriał J. Kuliga i M. Bublewicza pojawiły się 44 załogi. Tegoroczna edycja składa się z 10 odcinków specjalnych, których łączna długość wynosi prawie 35 kilometrów.

Na liście startowej zawodów ku pamięci Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza pojawiło się wiele znanych załóg, w tym m.in. Miko Marczyk z pilotem Szymonem Gospodarczykiem (Skoda Fabia Rally 2 EVO), Sebastian Stec/Michał Sowa (Ford Fiesta), Waldemar Kluza/Adam Gładysz (Mitsubishi Lancer) czy Michał Streer/Karolina Szulęcka-Streer (Peugeot 208 Rally 4). Dzisiaj na zawodników czekały cztery odcinki specjalne – Węgrzce Wielkie i Wieliczka Rynek – obydwa do przejechania dwa razy.

Marczyk liderem pierwszego dnia

Mikołaj Marczyk wraz z Szymonem Gospodarczykiem (Skoda Fabia Rally2 Evo) przyjechali do Polski prosto z Rally Serras de Fafe i zdominowali pierwszy dzień Rajdu Memoriał. Wygrali wszystkie cztery odcinki specjalne i zdobyli przewagę 21,8 sekundy nad drugim w klasyfikacji duetem Stec/Sowa (Ford Fiesta). Podium uzupełniają Bąk/Drewniak (Skoda Fabia, +21,9 s).

Dobry początek duetu Streer/Szulęcka-Streer

Po pierwszym dniu zmagań załoga Michał Streer oraz Karolina Szulęcka-Streer (Peugeot 208 Rally 4) zajęła pierwsze miejsce w 2. klasie. Wygrali 2 z 4 odcinków specjalnych (dwa razy Węgrzce Wielkie), co pozwoliło im wyprzedzić załogę Kowalczyk/Hryniuk (Peugeot 208 Rally 4) o 0,6 sekundy. To oznacza, że w niedzielę ruszają do zmagań z małą zaliczką i będą starali się utrzymać przewagę. Trzecie miejsce w klasie zajmują Butyński/Pochroń (Honda Civic, +13,5 s)

Jedzie się super, aura jest lepsza niż w zeszłym roku kiedy to padał śnieg. Mieliśmy dobry start, jesteśmy bardzo zadowoleni. – podsumowała po dwóch pierwszych OS-ach załoga Streer/Szulęcka-Streer

Wielkie uznania dla imprezy

PLATINUM 7. Rajd Memoriał J. Kuliga i M. Bublewicza cieszy się wśród zawodników i kibiców wielkim uznaniem. Upamiętnienie wyjątkowych kierowców, którzy zapisali się na kartach historii polskiego motorsportu, to jedna z obowiązkowych pozycji w rajdowym kalendarzu. Kilka słów na temat Memoriału i obydwu kierowców powiedział Maciej Wisławski.

Bardzo się cieszę, że są ludzie, którym się chce, żeby tego typu imprezy zorganizować. Obydwu tych kierowców, których niestety nie ma wśród nas, bardzo dobrze znałem! Na PKC-ach zawsze mieliśmy parę minut żeby porozmawiać. – wspominał Maciej Wisławski

7. Rajd Memoriał J. Kuliga i M. Bublewicza – klasyfikacja generalna po pierwszym dniu

7. Rajd Memoriał J. Kuliga i M. Bublewicza – klasyfikacja generalna po pierwszym dniu

Co, gdzie i kiedy – program 7. Rajd Memoriał J. Kuliga i M. Bublewicza

Niedziela, 26 marca (6 odcinków specjalnych, łącznie 23,22 km)

• 11:27 – OS 5: Brzegi 1 (5,49 km)
• 11:50 – OS 6: Solne Miasto 1 (2,25 km)
SERWIS D: 20 minut (Wieliczka)
• 12:29 – OS 7: Brzegi 2 (5,49 km)
• 12:52 – OS 8: Solne Miasto 2 (2,25 km)
SERWIS E: 20 minut (Wieliczka)
• 13:31 – OS 9: Brzegi 3 (5,49 km)
• 13:54 – OS 10: Solne Miasto 3 (2,25 km)


Podobają Ci się tworzone przez nas treści? 🤔
Możesz się odwdzięczyć, stawiając nam wirtualną kawę! ☕


Postaw mi kawę na buycoffee.to

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *