Miko Marczyk i Szymon Gospodarczyk zdominowali wszystkie odcinki specjalne 7. Rajdu Memoriał J. Kuliga i M.Bublewicza. Załoga nie oddała prowadzenia nawet na sekundę i pewnie dojechała do mety!

Wyjątkowy Rajd Memoriał padł łupem załogi ORLEN Team w Skodzie Fabia Rally2 Evo. 10 odcinków specjalnych o łącznej długości prawie 35 kilometrów dostarczyło wszystkim kibicom i zawodnikom sporo wrażeń. Na trasach królował Miko Marczyk, który zdobył aż 49 sekund przewagi nad drugimi w klasyfikacji Stec/Sowa (Ford Fiesta). Trzecią lokatę zajęli Bąk/Drewniak ze stratą 52,6 sekundy. Dodatkowo Marczyk/Gospodarczyk zgarnęli Puchar Burmistrza (OS3 i OS4), a także Puchar Solnego Miasta (OS6, OS8 i OS10).

Miko Marczyk wygrywa 7. Rajd Memoriał J. Kuliga i M. Bublewicza!
Foto. Maciej Niechwiadowicz Photographer

Michał Streer wygrywa w 2. klasie

Rajdowy weteran, Michał Streer, wrócił za kierownicę rajdówki po 9 latach przerwy. Wybór padł na Peugeota 208 Rally4, przygotowanego przez firmę RallyLab. Wygrał 8 z 10 odcinków specjalnych i tym samym zwyciężył w swojej klasie. Jego pilotką była debiutująca w swojej roli Karolina Szulęcka-Streer. Załoga planuje również start w Tech-Mol Rally w ramach cyklu Tarmac Masters.

Drugie miejsce w klasie zajęli Hubert Kowalczyk i Jarosław Hryniuk, którzy również jechali Peugeotem 208 Rally4. Do lidera stracili 18,2 sekundy po uwzględnieniu kary 5 sekund za potrącenie szykany. Podium uzupełnili Piotr Ilnicki i Kamila Klaczańska, także startujący rajdowym Peugeotem ze stratą 51,1 sekundy do zwycięzcy.

Kręcioch i Szeja liderami 1. klasy

W ostatniej klasie samochodów z silnikami wolnossącymi do 1600 ccm i doładowanymi do 1067 ccm wygrali Rafał Kręcioch i Marcin Szeja w Peugeocie 208. Dalsze miejsca na podium zajęli Gołek/Jurgała (Ford Fiesta, +8,1 s.) oraz Strzeżysz/Goźlińska (Peugeot 208, + 53,4 s.)