Tym razem duet Streerów zajął drugie miejsce w klasie oraz 7 w generalnej klasyfikacji podczas Tarmac Masters 7 Tech-Mol Rally.

Nie ulega wątpliwości, że załoga Streerów wyjątkowo dobrze rozpoczęła tegoroczne zmagania, a tym samym sezon rajdowy 2023. Rozgrywany w dniach 25-26 marca 2023 Rajd Memoriał zakończyli na 1 miejscu w klasie, by zaledwie tydzień później, podczas otwarcia sezonu Tarmac Masters, zająć drugie miejsce w swojej klasie.

Miłe wejście Streerów w sezon – i to bez testów!

„Taki wynik to dla nas bardzo miłe wejście w ten sezon. Jadąc na Tarmac Masters nie mieliśmy oczekiwań wobec startu – chcieliśmy przejechać go jak najlepiej, ale pewnie i bezpiecznie. Na OS-ach było ślisko, mokro i błotniście. Ale ja lubię takie warunki, a nasze opony Pirelli świetnie trzymały się drogi” – mówił Michał Streer.

„Jesteśmy wyjątkowo szczęśliwi, że wywalczyliśmy drugą pozycję oraz 7 miejsce w klasyfikacji generalnej” – wtóruje mu Karolina Szulęcka-Steer, jadąca z nim jako pilot. – „Michał wraca do rajdów po 9 latach, ja dopiero zaczynam swoją przygodę z rajdami, a konkurencja była naprawdę szybka, doświadczona i objeżdżona. My nie mieliśmy okazji do testów przed tym startem” – przyznaje.

Było dobrze, będzie jeszcze lepiej?

Załoga Streerów pojechała najszybciej w klasie w 3 z 6 odcinków specjalnych. Dwukrotnie najlepiej pokonała odcinek Kosmos oraz raz odcinek Wieża. To właśnie na nim udało jej się pojechać najszybciej ze stawki samochodów napędzanych na jedną oś.

Samochód, którym jechała załoga Streer/ Szulęcka-Streer to Peugeot 208 Rally4, topowy samochód w swojej klasie, z napędem na przód. Załoga planuje kontynuować rajdowe zmagania, biorąc między innymi udział w kilku rundach Tarmac Masters. Wstępnie planowany jest także start w 2-3 rundach Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

Źródło: materiały prasowe załogi, fot. Kaja Wróblewska i Maciej Niechwiadowicz


Podobają Ci się tworzone przez nas treści? 🤔
Możesz się odwdzięczyć, stawiając nam wirtualną kawę! ☕


Postaw mi kawę na buycoffee.to

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *