Podczas minionego Rajdu Szwecji obecny na antenie MotoWizji Kajetan Kajetanowicz nie szczędził pochwał w kierunku Huberta Laskowskiego. Jak przyznał, sam zamierza wesprzeć 17-latka, ale potrzebna jest pomoc także ze strony sponsorów.

W ostatni dzień Rajdu Szwecji Kajetan Kajetanowicz był gościem MotoWizji. Na antenie, wespół z Michałem Adamiukiem komentował OS-y od 16 do 18. Nie zabrakło rzecz jasna miejsca także na rozmowę o innych tematach niż komentowane zmagania. Jednym z wątków, jaki został poruszony na wizji, był Hubert Laskowski, jego starty w rajdach i trudności, przed jakimi staje siedemnastolatek.

Kajto: Laskowski to zawodnik, którego warto wspierać

Do tej pory, z racji wieku, Hubert Laskowski nie mógł startować w polskich rajdach. Nie przeszkodziło mu to jednak rozwijać się, biorąc z powodzeniem udział w rywalizacji na Łotwie, gdzie ograniczenie wiekowe nie było dla niego przeszkodą. Obecnie 17-letni Laskowski walczy, podobnie jak inni polscy juniorzy, o to, by spiąć budżet na starty w nadchodzącym sezonie.

Zapytany o zdanie Kajto, przyznał otwarcie: „To jest coś, co warto podkreślić – i tutaj mój apel do wszystkich, którzy nas słuchają i mają możliwość pomóc Hubertowi, moim zdaniem w tej chwili jednemu z największych talentów, nawet w historii rajdów. Znam go dobrze, jeździmy też razem, jak mamy okazję, jeździł moim samochodem. Jest bardzo poukładany, ma wsparcie rodziny, ale to nie wszystko. Rajdy, można powiedzieć, to studnia bez dna i łatwo wydać wszystkie pieniądze”. Kajetanowicz podkreślił, że inwestowanie w Laskowskiego to jego zdaniem „mądrze, jeśli można tak powiedzieć, wydane na rajdy pieniądze”.

Zobacz także: Ott Tänak wygrywa Rajd Szwecji! Powrót M-Sport na szczyt!

Kajetanowicz i Pirelli Polska wesprą Laskowskiego

Dość zaskakujące okazały się kolejne słowa, które popularny Kajto wypowiedział na antenie Motowizji. Jak sam przyznał: „Rozpoczynam taką akcję. Wraz z moim partnerem, Pirelli Polska, przekazuję ze swojej puli opony na pierwszy rajd, w którym zamierzają [Hubert i jego pilot] wystartować. Chcą bardzo, ale przypominam, że mają problem z budżetem. To jest Rajd Fafe w Portugalii, dostali zgodę od organizatora, żeby wystartować w tym rajdzie. Ja mu z Pirelli Polska zabezpieczam opony na [testy oraz na] ten rajd”.

Kajetanowicz przyznał, że mówi o tym po raz pierwszy, a sam Hubert Laskowski też jeszcze o tym nie słyszał. Raz jeszcze zachęcił do wspierania tego młodego, ale bardzo perspektywicznego zawodnika. Siedemnastolatek w swoich mediach społecznościowych apel Kajetanowicza podsumował krótko: „Mistrzem się nie bywa, PRAWDZIWYM MISTRZEM się po prostu JEST. Na taki gest stać tylko NAJWIĘKSZYCH 💪 Kajetan Kajetanowicz, Pirelli Polska mam łzy w oczach 🥹🥹🥹 Dziękuję 🥰

Całość rozmowy Adamiuka z Kajetanowiczem możecie zobaczyć tutaj:

Źródło: MotoWizja, fot. Hubert Laskowski


Podobają Ci się tworzone przez nas treści? 🤔
Możesz się odwdzięczyć, stawiając nam wirtualną kawę! ☕


Postaw mi kawę na buycoffee.to

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *