Pierwszy weekend wyścigowy serii Formula Winter Series upłynął pod znakiem totalnej dominacji Polaka. Kacper Sztuka nie tylko okazał się najszybszy w obu sesjach kwalifikacyjnych, ale też sięgnął po dwa zwycięstwa w niedzielnych wyścigach.

Zaledwie kilka dni temu zespół US Racing poinformował o tym, że jednym z ich kierowców, który weźmie udział w tegorocznych zmaganiach Formula Winter Series jest Kacper Sztuka. Polak nie potrzebował zbyt wiele czasu, by udowodnić, że na torze nie ma sobie równych. Już pierwszy z czterech weekendów wyścigowych wyraźnie wskazuje na dominację Sztuki.

Kacper Sztuka zdeklasował konkurencję

Rywalizacja w ramach Formula Winter Series sprowadza się do czterech rund. W trakcie każdej z nich rozgrywane są po dwa wyścigi bolidami Formuły 4. Dziewięciu zawodników (dwóch z zespołu DRIVES, trzech z AS Motorsport i czterech z US Racing) walczy o miano najlepszego. Kacper Sztuka jeździ w barwach najliczniejszego zespołu, US Racing. To ta sama ekipa, z którą podbijał rok temu włoskie i niemieckie tory podczas zmagań tamtejszych Formuł 4.

Jeszcze przed sesjami kwalifikacyjnymi wiadomo było, że Sztuka jest jednym z pretendentów do zdominowania rywalizacji w Jerez. Kacper był albo najszybszym, albo drugim najszybszym zawodnikiem w stawce podczas każdego z treningów. Zwieńczeniem okazały się dwa pole position zdobyte podczas sesji kwalifikacyjnych, a następnie kropka nad „i” w postaci dwóch zwycięstw. W obu przypadkach różnica pomiędzy Sztuką a kolejnym rywalem wynosiła odpowiednio1,476 s oraz 1,700 s.

Kacper Sztuka

Zobacz także: Piotr Wiśnicki kierowcą PHM Racing by Charouz w Formule 3

Walka koło w koło, tydzień w tydzień

Po pierwszej rundzie Formula Winter Series bez cienia wątpliwości Kacper Sztuka zajmuje pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej, gromadząc 52 punkty. Już za parę dni może powiększyć swoją przewagę, ponieważ w dniach 17-19 lutego odbędzie się druga runda, na torze Ricardo Tormo w Walencji.

Kolejne zmagania FWS odbędą się w dniach 03-05 marca (Navarra) oraz 1-120 marca, kiedy to cała stawka pojawi się na torze Barcelona-Catalunya.

Źródło: FWS


Podobają Ci się tworzone przez nas treści? 🤔
Możesz się odwdzięczyć, stawiając nam wirtualną kawę! ☕


Postaw mi kawę na buycoffee.to

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *