Po tym, jak pewnie zwyciężył w Formula Winter Series, Kacper Sztuka już w najbliższy weekend ponownie wróci do rywalizacji we włoskiej Formule 4. Zespołem Polaka będzie – znany już wszystkim – US Racing.

Po pewnym zwycięstwie i mistrzostwie zdobytym jeszcze przed ostatnią rundą Formula Winter Series, Kacper Sztuka kolejny raz wkracza do świata włoskiej F4. Już w nadchodzący weekend czeka nas początek sezonu Polaka w tej serii wyścigowej – rywalizacja na włoskim torze Imola.

Kacper Sztuka znów z US Racing

Cieszę się, że w sezonie 2023 ponownie ustawię swój samochód na polach startowych Italian F4 Championship. Wspólnie z US Racing nasza współpraca układała się znakomicie w poprzednim sezonie. Razem będziemy ciężko pracować i walczyć o to, aby w tym roku zaprezentować się z jeszcze lepszej strony” – przyznał Sztuka na swoim facebookowym profilu.

To już kolejny rok z rzędu, w którym Kacper Sztuka walczyć będzie o zwycięstwa w tej samej ekipie. To dobry znak – widać doskonale, że obie strony są z tej współpracy do tej pory zadowolone, a wszystko układa się po ich myśli.

Nietypowy format weekendu

Bardzo duża liczba zgłoszeń spowodowała, że zawodników czeka dość nietypowy format weekendu wyścigowego. Już w piątek odbędą się dwuczęściowe kwalifikacje. Stawka została podzielona na dwie grupy, by zmniejszyć panujący na torze tłok. O 17:30 na tor wyjedzie pierwsza grupa, by wykręcić jak najszybsze okrążenie kwalifikacyjne. Zaraz po nich, o 18:00, dokonają tego samego pozostali zawodnicy.

Następnie, w zależności od uzyskanych czasów, zawodnicy zostaną podzieleni na trzy grupy: A, B i C. W sobotę odbędą się dwa wyścigi. O 11:55 rywalizować będą zawodnicy z grupy B i C, natomiast o 18:20 – kierowcy z grup A i B. W niedzielę o 10:00 odbędzie się trzeci wyścig dla kierowców z grup C i A. Finałowy wyścig rundy odbędzie się w niedzielę o 18:00, a udział w nim weźmie TOP36 zawodników.

Całość rywalizacji oglądać będzie można na żywo w Viaplay.

Źródło: social media Kacpra Sztuki


Podobają Ci się tworzone przez nas treści? 🤔
Możesz się odwdzięczyć, stawiając nam wirtualną kawę! ☕


Postaw mi kawę na buycoffee.to

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *