Po zdobyciu w 2022 roku tytułu mistrza serii TCR Eastern Europe, Bartosz Groszek robi krok dalej. Polak zadebiutuje w nowym dla siebie środowisku – serii wyścigowej Lamborghini Super Trofeo.

Bartosz Groszek, który w sezonie 2022 zdobył tytuł mistrza serii TCR Eastern Europe, podejmuje wyzwanie w nowym środowisku i przygotowuje się do walki o kolejny tytuł. Debiut w serii wyścigowej Lamborghini Super Trofeo to kolejne wyzwanie i krok naprzód w karierze wyścigowej Bartosza. Zasiądzie za kierownicą Lamborghini Huracána ST, wielokrotnie utytułowanego polskiego zespołu GT3 Poland.

Kalendarz Lamborghini Super Trofeo

Sezon rozpocznie się wyścigiem na torze znanym wszystkim fanom Formuły 1 – Paul Ricard 2-4 czerwca, po czym zawodnicy odwiedzą Spa-Francorchamps, Nürburgring, Walencje, a zakończenie europejskiej serii zakończy się finałem na torze Vallelunga we Włoszech 18-19 listopada. Na ogłoszenie czeka termin szóstej rundy w kalendarzu po odwołaniu rundy na torze Imola ze względu na przebudowę garaży.

Kierowca z Rzeszowa jest już po testach przedsezonowych w Lamborghini Super Trofeo, które odbywały się na torze Paul Ricard we Francji. Dla Bartosza Groszka start w Lamborghini Super Trofeo to olbrzymie wyzwanie i szansa na rozwój swojej kariery w świecie motorsportu. Jego talent i doświadczenie sprawiają, że jest on jednym z najbardziej obiecujących kierowców w serii.

Bartosz Groszek

Bartosz Groszek: celem jest czołowa piątka

Nadchodzący sezon w serii Lamborghini Super Trofeo Europe będzie sporym wyzwaniem” – powiedział Groszek. „Przesiadka do dużo mocniejszego samochodu tylnonapędowego nie była łatwa, lecz już po testach na francuskim Paul Ricard mogę stwierdzić, że to będzie szybki sezon. Kilkadziesiąt przejechanych kółek pozwoliło mi lepiej zrozumieć działanie samochodu i porównać się do innych kierowców. Celem na ten sezon będzie zdecydowanie walka o top5 w klasie. Przy tak dużej ilości samochodów na polach startowych nie będzie to łatwym zadaniem”.

Zobacz także: Daniil Kvyat zostaje kierowcą fabrycznym Lamborghini

W sezonie 2023 Bartosz Groszek w kokpicie będzie współpracować z wielokrotnym mistrzem Polski w wyścigach samochodowych Mariuszem Miękosiem. Ich współpraca zapowiada się ekscytująco, a zespół liczy na połączenie ich umiejętności i doświadczenia w wyścigach samochodowych.

Seria Lamborghini Super Trofeo założona w 2009 roku jest uważana za jedną z najbardziej prestiżowych jednomarkowych serii wyścigowych na świecie. Kierowcy ścigają się w samochodach Lamborghini Huracán ST EVO2.

Źródło: oficjalny komunikat zawodnika


Podobają Ci się tworzone przez nas treści? 🤔
Możesz się odwdzięczyć, stawiając nam wirtualną kawę! ☕


Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *