W Długodystansowych Mistrzostwach Świata 2023 Toyota ponownie okazała się niepokonana, zdobywając komfortowe zwycięstwo w drugiej rundzie sezonu – 6 Hours of Portimao. Załoga GR010 HYBRID w składzie Sebastien Buemi, Ryo Hirakawa i Brendon Hartley, wyprzedziła Ferrari 499P i Porsche, stając się pierwszym zespołem, który zdobył dwa zwycięstwa w bieżącym sezonie.

Toyota nieprzerwanie dominuje w Długodystansowych Mistrzostwach Świata 2023 po zwycięstwie w drugiej rundzie sezonu – 6 Hours of Portimao. Załoga GR010 HYBRID w składzie Sebastien Buemi, Ryo Hirakawa i Brendon Hartley pokonała Ferrari 499P Nicklasa Nielsena, Miguela Moliny i Antonio Fuoco, a Porsche, jako pierwszy konstruktor LMDh, stanęło na podium w WEC dzięki 963 nr 6 prowadzonemu przez Laurensa Vanthoora, Kevina Estre i Andre Lotterera. Cadillac zajął czwarte miejsce, a Peugeot zapewnił sobie piątą lokatę, co oznacza, że w czołowej piątce znalazło się aż pięciu różnych producentów.

Toyota wygrywa 6 Hours of Portimao i pozostaje liderem WEC
Photo Copyright 2023 FIA WEC / FocusPackMedia – Marcel Wulf

Problemy Ferrari #51

Toyota, która odniosła zwycięstwo również w Sebring, jechała na drugim miejscu w drugiej godzinie wyścigu, kiedy otrzymała czarno-pomarańczową flagę. Konieczna była wymiana źle działającego czujnika momentu obrotowego, co przełożyło się na stratę siedmiu okrążeń, co z kolei pozwoliło Ferrari zająć pierwsze miejsce. Miguel Molina i Antonio Fuoco nie byli w stanie przeciwstawić się Toyocie, która utrzymywała przewagę. Problemy z hamulcami były główną przeszkodą dla zespołu Ferrari, szczególnie dla Antonio Giovinazziego, który miał kłopoty z systemem brake-by-wire. Ferrari nr 51 prowadzone przez Alessandra Pier Guidiego doznało uszkodzenia tarczy hamulcowej, co przeszkodziło zespołowi w zdobyciu podwójnego podium.

Trzecie miejsce zajęła załoga Orlen Team WRT z Robertem Kubicą w składzie. Polak zaliczył dwa stinty dopisując na swoje konto aż pięćdziesiąt okrążeń.

Wyrównana walka w LMP2

Walka w klasie LMP2 była bardzo wyrównana, ale formacja United Autosports zajęła pierwsze dwa miejsca, a Oliver Jarvis zameldował się na mecie przed Philipem Hansonem. Trzecie miejsce zajęła załoga Orlen Team WRT z Robertem Kubicą w składzie. Polak zaliczył dwa stinty dopisując na swoje konto aż pięćdziesiąt okrążeń.

Źródło: materiały prasowe serii


Podobają Ci się tworzone przez nas treści? 🤔
Możesz się odwdzięczyć, stawiając nam wirtualną kawę! ☕


Postaw mi kawę na buycoffee.to

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *