Smutne wieści z Chorwacji dotarł dzisiaj do motorsportowej braci. W wyniku wypadku zginął Craig Breen, będący kierowcą Hyundaia w WRC.

Jak wynika z informacji, które do nas docierają, Craig Breen zginął w czwartek popołudniu, około godziny 12:40. Do wypadku miało dojść podczas testów do Rajdu Chorwacji, na zamkniętym odcinku pomiędzy Lobor i Stari Golubovac. Choć pilot kierowcy – James Fulton – nie odniósł obrażeń, o wiele mniej szczęścia miał Irlandczyk Craig Breen, który zginął na miejscu. Samochód, którym jechali obaj zawodnicy wypadł z trasy, a następnie uderzył w drewniane ogrodzenie. To właśnie ono przebiło przednią szybę, doprowadzając do zgonu Breena.

Breen nie żyje. Jest oświadczenie zespołu

Hyundai Motorsport wydał w tej sprawie oświadczenie:

„Hyundai Motorsport z głębokim smutkiem potwierdza, że kierowca Craig Breen stracił dziś swoje życie w następstwie wypadu podczas testów poprzedzających Rajd Chorwacji. Jadący z nim James Fulton nie odniósł obrażeń podczas wypadku, do którego doszło tuż po południu czasu lokalnego. Hyundai Motorsport przesyła najszczersze kondolencje rodzinie Craiga, jego przyjaciołom i licznym fanom. Hyundai Motorsport nie będzie w tej chwili dalej komentować tego wydarzenia”. – czytamy w oświadczeniu zespołu.

Źródło: informacja prasowa zespołu


Podobają Ci się tworzone przez nas treści? 🤔
Możesz się odwdzięczyć, stawiając nam wirtualną kawę! ☕


Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *