Scuderia Ferrari ogłosiło nazwę swojego samochodu na 2023 rok – SF-23. Premiera odbędzie się w Maranello już 14 lutego!

Ferrari wraca do swojego nazewnictwa, które towarzyszyło jej od początku ery hybrydowej w Formule 1. Zaczęło się od 2015 roku, kiedy to zobaczyliśmy bolid SF15-T, a jedynym wyjątkiem było F1-75 z zeszłego sezonu, które odnosiło się do 75-lecia wprowadzenia pierwszego samochodu tej marki. Nazwa SF-23 powstała w następujący sposób – SF oznacza Scuderia Ferrari, a 23 to oczywiście rok.

Symboliczne nazewnictwo

Jest to ósmy samochód Scuderia Ferrari, który otrzymał oznaczenie SF i czwarty raz, gdy odnosi się również do aktualnego roku. W 2017 i 2018 roku modele SF70H i SF71H świętowały lata od założenia firmy Ferrari, a w 2019 roku SF90 odzwierciedlały lata od powstania Scuderia (dokładnie tą samą nazwę nosi drogowy model marki o mocy 1000 KM, który jest wyposażony w silnik hybrydowy). Samochód na rok 2020 otrzymał nazwę SF1000, ponieważ zespół świętował swój tysięczny występ w Grand Prix w tym sezonie.

Już za tydzień premiera bolidu Ferrari na 2023 rok - SF-23

Premiera nowego bolidu Ferrari

Nowy bolid zostanie oficjalnie zaprezentowany we wtorek 14 lutego w Maranello o godzinie 11:25. Dokładnie 7 lutego po godzinie 11:00 w obecności szefa zespołu Frédérica Vasseur i kilku innych członków zespołu, w tym wiceprezesa Piero Ferrari i dyrektora generalnego Benedetto Vigna, po raz pierwszy uruchomiono na krótko jednostkę napędową zamontowaną w docelowym samochodzie. Możecie posłuchać tego dźwięku na poniższym nagraniu, które jest zapowiedzią nowego bolidu SF-23. W tegorocznych bolidach ekipy z Maranello będziemy mogli zobaczyć ponownie duet Charles Leclerc i Carlos Sainz Jr, którzy będą starać się zdobyć upragnione mistrzostwo.

Foto. materiały prasowe zespołu


Podobają Ci się tworzone przez nas treści? 🤔
Możesz się odwdzięczyć, stawiając nam wirtualną kawę! ☕


Postaw mi kawę na buycoffee.to

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *