Aż cztery zespoły klienckie Audi Sport stanęły na podium podczas 12-godzinnego wyścigu Bathurst 2023: po silnej regeneracji trzej Australijczycy (Mostert/Ross/Talbot) wygrali klasę Pro-Am w Audi R8 LMS.

Tuż za nimi kierowcy Audi Sport Christopher Mies i Ricardo Feller z prywatnym kierowcą Yasserem Shahinem z The Bend Motorsport Park zajęli drugie miejsce. W klasyfikacji Silver Cup zwyciężyli Daniel Gaunt, Dylan O’Keeffe and Andrew Fawcet, a trzecie miejsce przypadło załodze David Crampton/Trent Harrison/Glen Wood. Trzech kierowców Audi Sport Mattia Drudi/Christopher Haase/Patric Niederhauser straciło jakiekolwiek szanse na dobry wynik już na 13. okrążeniu, gdy przeciwnik mocno uderzył ich Audi R8 LMS, doprowadzając do uderzenia w barierę.

Podwójne zwycięstwo Audi R8 LMS w klasie Pro-Am w 12-godzinnym wyścigu Bathurst

Kolizja i wycofanie

Uderzenie Audi z numerem 74 w barierę oponową po zaledwie 33 minutach wyścigu, spowodowane przez zawodnika, oznaczało przejście na emeryturę startującego kierowcy Christophera Haase i jego kolegów z zespołu. Uszkodzenia okazały się zbyt poważne, aby kontynuować wyścig. „To więcej niż rozczarowujące, gdy nasz samochód Pro wycofuje się z wyścigu bez własnej winy wkrótce po starcie” – powiedział Chris Reinke, szef Audi Sport customer racing. „Po tym niepowodzeniu jeszcze przyjemniej było zobaczyć, jak zespoły naszych klientów zwyciężyły w swoich klasach w tych międzynarodowych zawodach. Nasze gratulacje należą się czterem zespołom kierowców, którzy zasłużenie wrócili z Bathurst z trofeami”.

Sukces zespołów klienckich

Aż cztery zespoły klienckie Audi Sport stanęły na podium podczas 12-godzinnego wyścigu Bathurst 2023: po silnej regeneracji trzej Australijczycy Chaz Mostert, Fraser Ross i Liam Talbot wygrali klasę Pro-Am w Audi R8 LMS. Tuż za nimi kierowcy Audi Sport Christopher Mies i Ricardo Feller z prywatnym kierowcą Yasserem Shahinem z The Bend Motorsport Park zajęli drugie miejsce. W klasyfikacji Silver Cup zwyciężyli Daniel Gaunt, Dylan O’Keeffe i Andrew Fawcet, a trzecie miejsce przypadło Davidowi Cramptonowi/Trentowi Harrisonowi/Glenowi Woodowi. Trzech kierowców Audi Sport Mattia Drudi/Christopher Haase/Patric Niederhauser straciło jakiekolwiek szanse na dobry wynik już na 13. okrążeniu, gdy przeciwnik mocno uderzył ich Audi R8 LMS, powodując uderzenie w barierę.

Zderzenie Audi z numerem 74. po zaledwie 33 minutach wyścigu, oznaczało wycofanie się z rywalizacji Christophera Haase i jego kolegów z zespołu. Uszkodzenia okazały się zbyt poważne, aby kontynuować wyścig. „To więcej niż rozczarowujące, gdy nasz samochód Pro wycofuje się z wyścigu bez własnej winy wkrótce po starcie” – powiedział Chris Reinke, szef Audi Sport customer racing. „Po tym niepowodzeniu jeszcze przyjemniej było zobaczyć, jak zespoły naszych klientów zwyciężyły w swoich klasach w tych międzynarodowych zawodach. Nasze gratulacje należą się czterem zespołom kierowców, którzy zasłużenie wrócili z Bathurst z trofeami”.