Bolid FW45 oficjalnie zostanie zaprezentowany 13 lutego, jednak wcześniej możemy zobaczyć malowanie jakie przygotował Williams Racing na nadchodzący sezon Formuły 1

FW45, który zostanie pokazany w pełnej krasie 13 lutego, jest ewolucją bolidu FW44. Krawędzie podłogi zostały podniesione, aby spełnić wymagania zaktualizowanych przepisów technicznych FIA 2023, a zespół skorzystał z okazji, aby znacznie rozwinąć koncepcję sidepodu, co było możliwe dzięki optymalizacji układu chłodzenia jednostki napędowej. Wprowadzono również modyfikacje układu przedniego zawieszenia, a także głównych zewnętrznych powierzchni aerodynamicznych.

Williams Racing zaprezentował malowanie bolidu FW45 na sezon 2023

W rezultacie FW45 jest bardziej wydajny aerodynamicznie niż FW44, z większą ogólną siłą docisku i lepszymi właściwościami jezdnymi. Opony Pirelli 2023 to ewolucja wersji 2022, a FW45 jest zoptymalizowany pod kątem ulepszonych właściwości nowych opon. „Jestem naprawdę podekscytowany możliwością rozpoczęcia kolejnego roku z zespołem.” — wyjaśnił Alex Albon przed rozpoczęciem drugiego roku z zespołem.

„Samochód wygląda świetnie i trafi na tor Silverstone. Zespół pracował naprawdę ciężko w zeszłym roku i przez zimę, aby zająć się niektórymi kluczowymi obszarami w naszym samochodzie, wkładając pracę, aby spróbować zmaksymalizować to, co wyciągniemy z samochodu na 2023 rok, więc nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, co FW45 potrafi w akcji. W tym roku witamy również nowych partnerów w zespole, więc wspaniale jest mieć ich na pokładzie”. — dodał Alex Albon

Williams Racing zaprezentował malowanie bolidu FW45 na sezon 2023

„Jestem bardzo zmotywowany i włożyliśmy w to dużo ciężkiej pracy. Samochód wygląda niesamowicie i pokazuje ogromny wysiłek, jaki zespół włożył poza sezonem, więc nie mogę się doczekać startu na Silverstone przed w drodze do Bahrajnu”. — komentuje Logan Sargeant, który debiutuje w Formule 1 w zespole Williamsa.

Partnerstwo Gulf Oil International z Williams Racing jest niezwykle ważne, ponieważ zespół kontynuuje swoją transformację i demonstruje nową erę siły od czasu przejęcia przez Dorilton Capital. W tym sezonie potwierdzono kolejne duże partnerstwo ze Stephens jako oficjalnym partnerem bankowości inwestycyjnej, niezależną firmą świadczącą usługi finansowe, założoną w Stanach Zjednoczonych w 1933 r., z kluczowymi biurami w USA, Londynie i Frankfurcie. Williams Racing i Stephens będą partnerami w strategicznym sojuszu marketingowym, gdy Stephens zwiększy swoją obecność w Europie.

Williams Racing zaprezentował malowanie bolidu FW45 na sezon 2023

Ponieważ Williams Racing kontynuuje swój nowy rozdział, wita Jamesa Vowlesa jako szefa zespołu. James dołączy 20 lutego z Mercedes F1 Team, wnosząc bogate doświadczenie i zdolności strategiczne, które poprowadzą zespół i pomogą Williams Racing zarówno na torze, jak i poza nim. Matthew Savage, prezes zarządu, podsumował reakcję, mówiąc: „Ponieważ Williams Racing kontynuuje swoją transformację, z dumą prezentujemy tegoroczne barwy. Jesteśmy podekscytowani tegorocznym samochodem i nie jestem w stanie wystarczająco podziękować całemu zespołowi z Grove za ich ciężką pracę, aby przygotować się do sezonu.”

„Cieszę się, że mogę powitać w naszej podróży zarówno nowych, jak i obecnych partnerów. Wraz z naszym nowym szefem zespołu Jamesem Vowlesem, który dołączy do nas jeszcze w tym miesiącu, a także naszym ekscytującym składem kierowców – Alexem i Loganem, Williams Racing da z siebie wszystko w 2023 roku. FW45 wyjedzie na tor w Silverstone 13 lutego, a Alex i Logan zasiądą za kierownicą.”

Ambasador marki Williams Racing i mistrz świata Formuły 1 z 2009 roku, Jenson Button, również będzie obecni, aby zobaczyć, jak tegoroczny samochód pokonuje swoje pierwsze okrążenia.

Fot. materiały prasowe zespołu


Podobają Ci się tworzone przez nas treści? 🤔
Możesz się odwdzięczyć, stawiając nam wirtualną kawę! ☕


Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *