Choć jeszcze na początku miesiąca kibice nie byli pewni, czy – i gdzie – będzie im dane oglądać w tym roku NASCAR, wszystko już jasne. Motowizja będzie transmitować te zmagania nie tylko w 2023, ale i w 2024 roku.

Miłośnicy motorsportu, będący fanami NASCAR Cup Series, od 2016 roku mogą oglądać zmagania swoich ulubionych zawodników na antenie Motowizji. Na początku tygodnia ogłoszono umowę na lata 2023-2024. Oznacza to, że także przez najbliższe dwa lata to właśnie Motowizja stanie się polskim domem dla tej serii wyścigowej. Co więcej, nie zabraknie nie tylko znanych samochodów, ale i głosów w kabinie komentatorskiej. Ponownie o polską oprawę zadbają Szymon Tworz i Michał Budziak. Para ta wspierana będzie przez Krzysztofa Woźniaka i innych komentatorów oraz ekspertów, zatrudnionych przez stację.

NASCAR

NASCAR podstawą ramówki Motowizji

Wyścigi NASCAR Cup Series stanowią integralną część historii Motowizji. Seria ta towarzyszy nam niemalże od powstania kanału i na przestrzeni lat zyskała niezwykle mocno na popularności. Jestem przekonany, że czekają nas kolejne wspaniałe sezony, które zobaczycie na żywo tylko w Motowizji – komentuje Krzysztof Mikulski, prezes Motowizji.

Zobacz także: Kajetanowicz: „Hubert Laskowski to jeden z największych talentów w historii rajdów”

75. rocznica powstania organizacji NASCAR to dla włodarzy serii niezwykle ważny moment – mówi Szymon Tworz – Cały rok będzie pełen świętowania i pokazywania nie tylko wspaniałej historii wyścigów NASCAR, ale także tego, co osiągnięto w ostatnich latach. Samochody nowej generacji, wyścigi zacięte i wyrównane jak nigdy, dotarcie do nowych grup fanów i wprowadzenie szeregu ciekawych obiektów do kalendarza. To wszystko będzie procentowało w najbliższych latach i z pewnością zapewni nam wiele niezapomnianych sportowych emocji. Cieszę się, że wszystko to widzowie Motowizji będą mogli śledzić na żywo.

W NASCAR Cup Series możliwe jest to, aby lidera grupy czterdziestu aut od kierowcy zajmującego ostatnie miejsce dzieliły mniej niż 4 sekundy albo wyprzedzenie pięciu rywali w ostatnim zakręcie. Te wyścigi uczą nas, że należy oczekiwać niespodziewanego. Nie mogę doczekać się Daytony 500 i kolejnych wyścigów. Mam nadzieję, że tak samo jak Państwo! – dodaje Michał Budziak.

Co nas czeka w tym sezonie?

Jeszcze w lutym czekają nas dwie transmisje wyścigów tej serii oraz dwa podsumowania, przygotowane przez ekipę Motowizji:

· NASCAR Cup Series 2023 Daytona International Speedway – transmisja wyścigu – niedziela, 19 lutego, godz. 20:30
· NASCAR Cup Series 2023 Daytona International Speedway – podsumowanie wyścigu – wtorek, 21 lutego, godz. 22:20
· NASCAR Cup Series 2023 Auto Club Speedway – transmisja wyścigu – niedziela, 26 lutego, godz. 21:30
· NASCAR Cup Series 2023 Auto Club Speedway – podsumowanie wyścigu – wtorek, 28 lutego, godz. 22:20

Standardowo, sezon NASCAR Cup Series liczy 36 wyścigów, z czego 26 stanowi sezon zasadniczy, a pozostałe 10 to faza play-off. Ponadto w maju czeka nas All-Star Race, który odbędzie się na North Wilkesboro Speedway. Z kolei zupełnie nową rundą w kalendarzu tegorocznych zmagań jest tor uliczny w Chicago. Tegorocznego mistrza serii pucharowej NASCAR poznamy w listopadzie na Phoenix Raceway.

Źródło: informacja prasowa Motowizji


Podobają Ci się tworzone przez nas treści? 🤔
Możesz się odwdzięczyć, stawiając nam wirtualną kawę! ☕


Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *