Już w nadchodzący weekend zostanie rozegrany Rally Radków. To ostatnia runda Tarmac Masters w tegorocznej edycji, a co za tym idzie – część załóg musi stanąć na wysokości zadania, by utrzymać pozycję, zawalczyć o dodatkowe punkty lub szturmem wedrzeć się na podium. Wśród tych, na których powinniśmy w najbliższą niedzielę zwrócić szczególną uwagę, znajdują się Michał Streer i Karolina Szulęcka-Streer.

Ostatnia runda Tarmac Masters – czy Streerowie utrzymają fotel lidera?

Malownicze i wymagające trasy ziemi kłodzkiej zostaną w najbliższy weekend zdominowane przez blisko setkę załóg zgłoszonych do Rally Radków. Jedną z nich jest rajdowe małżeństwo Streerów – Michał zasiądzie ponownie za kierownicą Peugeota 208 Rally4, a jego małżonka, Karolina, na fotelu pilota. W kalsyfikacji generalnej w klasie Rally4 Streerowie mają na swoim koncie 119 punktów, a kolejne dwie, goniące ich załogi – odpowiednio 94 i 93 punkty.

Cieszę się bardzo na kolejny start. Runda w Radkowie będzie wymagająca, ponieważ ma szybkie OS-y, miejscami bardzo kręte i ciasne” – przyznaje Michał Streer. Na co dzień spełnia się jako doświadczony instruktor sportowej jazdy, ale w rajdach walczy z najlepszymi. – „Jestem ogromnie wdzięczny naszym sponsorom oraz kibicom za wsparcie. Jestem też dumny z mojej żony, która nie tylko jest moim pilotem. Na każdym kroku udowadnia, że kobiety doskonale radzą sobie nawet w tak zdominowanym przez mężczyzn środowisku, jakim są rajdy samochodowe. Cieszę się, że możemy wspólnie pokonywać kolejne kilometry – czy to w życiu, czy na trasach rajdów” – podsumowuje.

„To nasz pierwszy wspólny sezon w rajdówce, który powoli się kończy. Mimo to liczę, że jeszcze poza Tarmac Masters uda nam się znaleźć możliwości, aby pokazać nasz potencjał w tym sezonie. Oczywiście już myślimy o 2024” – wylicza przed startem Karolina Szulęcka-Streer.

Walka o zwycięstwo i… odwagę kobiet

„Zdajemy sobie sprawę, że rajdy są nieprzewidywalne, ale postaramy się zrobić wszystko, aby sezon zakończyć na najwyższym podium. Wierzę też, że dzięki wsparciu naszych partnerów – Iteo.com, GetMen.com, FDM.pl oraz Pirelli Polska, dodatkowo niesieni dopingiem kibiców, za który już teraz ogromnie dziękuję, będziemy mogli kontynuować tą piękną przygodę a ja nadal będę mogła pokazywać kobietom, że można i należy realizować swoje pasje, w tym w motorsporcie” – dopowiada Karolina.

Przypomnijmy – na co dzień Karolina Szulęcka-Streer pracuje jako dyrektor marketingu konceptu La Squadra i zarządza markami takimi jak Maserati, Ferrari, Pagani, Koenigsegg, Bugatti. Z kolei Iteo.com jest tym sponsorem, który niedawno pozwolił Tymkowi Kucharczykowi sfinansować dalszą rywalizację w GB3 Championship.

Na startujących w Rally Radków czekają dwa asfaltowe oesy (9,7 km i 6,9 km) przejeżdżane w trzech pętlach. Zanim jednak rozpocznie się ostatnia runda Tarmac Masters i zmagania z czasem, w piątek odbywały się przedrajdowe testy.

Źródło: inf. prasowa załogi, fot. Łukasz Łękawski


Podobają Ci się tworzone przez nas treści? 🤔
Możesz się odwdzięczyć, stawiając nam wirtualną kawę! ☕


Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *