Marc Marquez oficjalnie już dołączył do ekipy Gresini Racing, bracia Marquez ponownie startują w jednej ekipie.

Marc Marquez będzie reprezentować barwy Gresini Racing w sezonie 2024. Bracia Marquez ponownie będą wspólnie startować w jednej ekipie. Chociaż można rzec, że dokończą niedokończone sprawy z 2020 roku, kiedy to przyjechali tylko jedną rundę jako partnerzy zespołowi.

Trochę ponad tydzień temu pojawiła się informacja od Hondy, że rozwiązują oni kontrakt z Markiem Marquezem, za porozumieniem stron. Jednak już wtedy było wiadomo, że ośmiokrotny mistrz świata dołączy do ekipy Gresini, jedynie trzeba było poczekać na oficjalne oświadczenie ze strony Gresini Racing. jednak nie była to łatwa decyzja dla hiszpańskiego motocyklisty, opuścił on zespół, z którym zwyciężał tyle razy, spędził tam większość swojej kariery.

Jestem podekscytowany tym nowym wyzwaniem. To nie była łatwa decyzja, ponieważ jest to duża zmiana pod każdym względem. Ale czasami w życiu ważne jest, aby wyjść ze swojej strefy komfortu i poddać się próbom, aby się rozwijać. Jeśli chodzi o motocykl, wiem, że będę musiał dostosować swój styl jazdy do kilku rzeczy, a to nie będzie łatwe. Ale jestem też pewien, że cały zespół Gresini bardzo mi pomoże. Nie mogę się doczekać, aby poznać zespół i rozpocząć z nim współpracę. Chciałbym podziękować Nadii, Carlo i Michele za zaufanie i szacunek, które mi okazali.

Marc Marquez

Per aspera ad astra – przez cierpienie do gwiazd

Dotyczy to jednej jak i drugiej strony. Historia ostatnich trzech lat Marqueza jest już dobrze znana. Wypadek, cztery operacje, heroiczna walka z motocyklem Hondy, który niestety jest najgorszy w stawce. Zespól sam nie wie, co robią nie tak. Natomiast jeśli chodzi o Gresinich, to jest niesamowite, jaka przemianę przeszła ta rodzina, jak i cały zespól. Po wielu nieudanych latach rozstali się z ekipą Aprili i utworzyli swój własny zespół, jednak zanim to nastąpiło, doszło do tragedii w postaci śmierci założyciela zespołu, Fausto Gresiniego. Włoch zmagał się z covid-19, przez ponad dwa miesiące, niestety przegrał w tej nierównej walce z wirusem. Stery objęła jego małżonka Nadia Padovani, która dała radę w tych trudnych chwilach, nie poddała się. W 2022 roku już nie współpracowali z Aprilią i podpisali kontrakt z Ducati. Włoska marka użyczyła im maszyny z sezonu 2021,a w swoim składzie mieli Eneę Bastianiniego i Fabio Di Giannantonio. Bestia okazał się fenomenalny w tamtym sezonie, zwyciężył aż cztery razy i zakończył sezon na trzecim miejscu.

Obecny sezon był przejściowy, Bastianini odszedł do ekipy Ducati, w jego miejsce wszedł Alex Marquez. Jednak teraz wydarzyło się coś niezwykłego. Dołącza do nich największa gwiazda obecnej stawki i już obecnie istna legenda MotoGP w postaci Marca Marqueza.

To historyczny moment dla rodziny Gresini. Fakt, że Marc Marquez zdecydował się ścigać z nami w nadchodzącym sezonie, jest absolutnie fantastyczny i jestem bardzo szczęśliwy, że mogę to oficjalnie ogłosić. W niecały sezon zbliżyliśmy się do jego brata i powitamy Marca w ten sam sposób, ponieważ jesteśmy pewni, że ma potencjał, aby być konkurencyjnym w GP23 od samego początku. Na koniec chciałbym podziękować Fabio Di Giannantonio za jego profesjonalizm i życzymy mu wszystkiego najlepszego w dalszej karierze.

Nadia Padovani

Fot: materiały prasowe serii, HRC


Podobają Ci się tworzone przez nas treści? 🤔
Możesz się odwdzięczyć, stawiając nam wirtualną kawę! ☕


Postaw mi kawę na buycoffee.to

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *