Sobotnie popołudnie z pewnością przejdzie do tych, których Ralph Boschung nie zapomni nigdy. Kierowca Campos Racing stanął na upragnionym, najwyższym stopniu podium.

Wyprzedzeń nie brakowało

Raph Boschung dzięki odwróceniu części stawki startował do wyścigu z pierwszego pola. Tuż obok niego ustawił się nowicjusz, Roman Stanek w bolidzie zespołu Trident. Drugi rząd w pełni stanowili kierowcy DAMS – Arthur Leclerc i Ayumu Iwasa, a tuż za nimi Kush Maini w drugim samochodzie Campos Racing. Zdecydowana większość stawki wystartowała na miękkich oponach. Tylko Doohan, Crawford i Novalak postawili na twardą mieszankę ogumienia.

Tym, co się dość szybko rzuciło w oczy, była walka na torze. Leclerc i Iwasa walczyli koło w koło, jednak lepszy okazał się junior Red Bulla. Victor Martins zabrał się natomiast za wyprzedzanie Romana Stanka, którego na drugim okrążeniu wyprzedził startujący z 10 pola Théo Pourchaire. Już na czwartym okrążeniu Boschung wyrwał się z zasięgu strefy DRS, uciekając Ayumu Iwasie, a Pourchaire wyminął Leclerka. Francuz ustawił się na czwartej pozycji, tuż za swoim zespołowym kolegą, Victorem Martinsem.

Ralph Boschung, Dennis Hauger, Victor Martins

Ralph Boschung nie miał sobie równych

Już na 18 okrążeniu przewaga zawodnika Campos Racing nad Victorem Martinsem wzrosła do czterech sekund. W tym samym czasie okazało się, że z powodu degradacji opon Frederik Vesti zmuszony był do pit stopu. Końcówka wyścigu była z kolei doskonałą okazją do podjęcia walki między Jehanem Daruvalą a Théo Pourchaire’em.

Trzeba przyznać jedno: Ralph Boschung jechał dziś wyścig w swojej własnej lidze. Bez wątpienia zasłużenie sięgnął po zwycięstwo w swoim 96 starcie. Drugie miejsce zajął Dennis Hauger z MP Motorsport, a Victor Martins zajął trzecie miejsce. Francuz stanął zatem na podium w swoim debiutanckim wyścigu w F2 po tym, jak rok temu został mistrzem Formuły 3. Kolejne punktowane miejsca zajęli Ayumu Iwasa, Théo Pourchaire, Jehan Daruvala, Kush Maini oraz Enzo Fittipaldi.

Główny wyścig Formuły 2 obędzie się jutro o 12:20. Z pole position wystartuje Théo Pourchaire, a reszta stawki ustali się wg wyników kwalifikacji.