Łukasz Byśkiniewicz i Daniel Siatkowski, załoga TVN TURBO, zaprezentowali swoją nową rajdową broń na sezon 2023 Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski podczas Poznań Motor Show. Na scenie pokazali Skodę Fabia Rally2 Evo, którą będą używać do startów we wszystkich siedmiu rundach RSMP. Byśkiniewicz wcześniej startował za kierownicą Hyundaia i20 R5, ale w tym roku postawił na Skodę.

Skoda Fabia Rally2 Evo jest udoskonaleniem poprzedniej wersji Fabii, która zadebiutowała w 2015 roku. Fabia Rally2 Evo jest wyposażona w 1,6-litrowy silnik benzynowy o mocy 290 KM oraz 410 Nm momentu obrotowego. Samochód jest w stanie przyspieszyć od 0 do 100 km/h w ciągu 4,5 sekundy, a prędkość maksymalna wynosi 200 km/h. Fabia Rally2 Evo jest wyposażona w sześciobiegową sekwencyjną skrzynię biegów, napęd na wszystkie koła, a także zawieszenie typu McPherson z regulowanym skokiem amortyzatora.

Łukasz Byśkiniewicz wybrał Skodę Fabia Rally2 Evo

Załoga zobowiązała się do przygotowania się do sezonu poprzez intensywne treningi. Przed startem sezonu planują trzydniowe testy oraz udział w Grand Prix Świdnicy 16 kwietnia. W nowym sezonie głównymi partnerami zespołu pozostaną Auto Partner i marka MaXgear. Na samochodzie pojawią się także nowi partnerzy, takie jak sieć stacji paliw MOYA, ANEST IWATA oraz YAK Living Space Experience.

Byśkiniewicz powiedział, że jest podekscytowany nowym sezonem i jest zmotywowany, aby zdobyć dobry wynik. Mówi, że Skoda Fabia Rally2 Evo jest nową rajdową bronią, którą chce poznać i wykorzystać w maksymalnym stopniu.

Łukasz Byśkiniewicz wybrał Skodę Fabia Rally2 Evo

Sezon RSMP 2023 będzie bardzo konkurencyjny. Na starcie stanie wiele zespołów z Polski i zagranicy, w tym kierowcy, którzy uczestniczyli w rajdach na najwyższym poziomie, takich jak Rajdowe Mistrzostwa Świata. Rajdy to sport, w którym wiele zależy od warunków, a także od umiejętności kierowców i ich zespołów. W sezonie RSMP 2023 można oczekiwać wielu emocjonujących pojedynków na trasach rajdowych w całej Polsce. Kibice będą mieli okazję zobaczyć nie tylko rywalizację między polskimi kierowcami, ale także międzynarodowe starcie najlepszych rajdowców. Z pewnością sezon RSMP 2023 będzie pełen napięcia i emocji dla fanów rajdów, którzy z niecierpliwością czekają na start i rozpoczęcie rywalizacji na polskich drogach.

Źródło: materiały prasowe zespołu


Podobają Ci się tworzone przez nas treści? 🤔
Możesz się odwdzięczyć, stawiając nam wirtualną kawę! ☕


Postaw mi kawę na buycoffee.to

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *