Rajd Śląska 2023, jedno z najważniejszych wydarzeń w polskim sporcie samochodowym, rozpoczął się od widowiskowej rozgrzewki na odcinku testowym. To właśnie na tej krótkiej próbie, zawodnicy mieli okazję do sprawdzenia ustawień swoich pojazdów i poczucia asfaltu przed właściwą rywalizacją.

Odcinek testowy liczył 2,8 kilometra i został wyznaczony na drodze obok zakładów ERG Nitrochem w Bieruniu. To była świetna okazja dla kierowców i ich załóg, aby wczuć się w rytm rajdu i przetestować swoje umiejętności na twardym asfalcie. Najlepszy czas na tym etapie uzyskali Kacper Wróblewski i Jakub Wróbel, którzy prowadzili Skodę Fabia Rally2 Evo. Ich osiągnięcie imponuje, biorąc pod uwagę konkurencję, którą stanowili doświadczeni rajdowcy. Warto zaznaczyć, że różnica między pierwszą a drugą załogą była minimalna – zaledwie 0,2 sekundy. Jarosław i Marcin Szejowie jechali Hyundaiem i20 R5 i byli bardzo blisko liderów.

Kacper Wróblewski i Jakub Wróbel najlepsi na Odcinku Testowym Rajdu Śląska 2023

Trzeci czas na odcinku testowym zanotowali Sylwester Płachytka i Rafał Fiołek, również jadący Skodą Fabia Rally2 Evo. Strata do najszybszej załogi wynosiła zaledwie 0,4 sekundy. Warto również zwrócić uwagę na załogę Marek Nowak i Adam Grzelka, którzy prowadzili Opel Corsa Rally4. To oni byli najszybsi wśród aut z napędem na jedną oś. Ich przewaga nad konkurencją wyniosła 1,1 sekundy. Rene Dohnal i Roman Svec, jadący Peugeotem 208 Rally4, także dali z siebie wszystko, walcząc o tytuł mistrza w klasyfikacji FIA European Rally Trophy.

Rajd Śląska 2023 oficjalnie rozpoczął się ceremonią startu na ulicy Dworcowej w Katowicach. Pierwsze załogi Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski przejechały przez rampę o godzinie 19:00. Następnie, o 20:30 rozpoczęła się rywalizacja na ulicznym odcinku specjalnym w Katowicach. To była doskonała okazja dla kibiców, aby zobaczyć swoich ulubionych kierowców w akcji.

Kacper Wróblewski i Jakub Wróbel najlepsi na Odcinku Testowym Rajdu Śląska 2023

Sobota i niedziela to dni pełne wyzwań dla zawodników. Czeka na nich łącznie 11 odcinków specjalnych na południu województwa śląskiego, w okolicach Skoczowa i Jastrzębia-Zdroju. To blisko 150 kilometrów trudnej i wymagającej trasy, na której będą musieli dać z siebie wszystko.

Rajd Śląska to jedna z ostatnich rund Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, a już w niedzielę poznamy tegorocznego mistrza Polski. Grzegorz Grzyb ma szansę na zdobycie tego tytułu po raz trzeci w swojej karierze. To wyjątkowe osiągnięcie, które z pewnością będzie świętowane na mecie tego prestiżowego rajdu.

Foto. Maciej Niechwiadowicz oraz Kaja Wróblewska


Podobają Ci się tworzone przez nas treści? 🤔
Możesz się odwdzięczyć, stawiając nam wirtualną kawę! ☕


Postaw mi kawę na buycoffee.to

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *