Szymon Ładniak, młody polski kierowca, celuje w zwycięstwo podczas drugiego weekendu wyścigowego Ferrari Challenge Europe na torze w Misano. Ładniak zrobił już spore wrażenie na ekspertach, stając na podium drugiego wyścigu podczas debiutu w serii na torze w Walencji.

Misano World Circuit Marco Simoncelli będzie areną zmagań dla kierowców Ferrari Challenge Europe w drugim weekendzie wyścigowym. Ładniak i jego zespół Gohm Scuderia GT skoncentrowali się na przygotowaniach do tej rywalizacji. Młody kierowca zapowiedział wprowadzenie zmian w swoim stylu jazdy i w samochodzie, które mają pomóc mu osiągnąć jeszcze lepsze wyniki i zdobyć zwycięstwo. To dobra prognoza przed nadchodzącym weekendem pełnym emocji.

Przed sobotnim wyścigiem o godz. 16:30 odbędą się przedpołudniowe kwalifikacje o godzinie 11:15. Podobny harmonogram wydarzeń będzie obowiązywał także w niedzielę. Sesje kwalifikacyjne będą transmitowane na oficjalnym kanale Ferrari na YouTube, a wyścigi będą dostępne na platformie Viaplay.

Szymon Ładniak celuje w zwycięstwo w Misano

Ferrari Challenge Europe to cykl single-make, w którym decydują umiejętności kierowców. Wszyscy kierowcy jeżdżą tym samym modelem samochodu, bez przewagi technicznej. Tegoroczna edycja serii składa się z siedmiu weekendów wyścigowych, a finałowy wyścig odbędzie się na torze w Mugelo we Włoszech. Kierowcy zawitają również na Circuit de la Sarthe w Le Mans, gdzie tegoroczny wyścig będzie jednym z wydarzeń towarzyszących setnej edycji wyścigu 24h Le Mans.

Szymon Ładniak celuje w zwycięstwo w Misano

Szymon Ładniak przygotowywał się do drugiego weekendu wyścigowego w Misano poprzez spędzenie dużo czasu w symulatorze, aby lepiej poznać tor. Młody kierowca jest przekonany, że jego praca i przygotowania przyniosą efekty w postaci lepszych wyników. Podczas debiutu w serii na torze w Walencji, ekspertom zaimponował swoim stylem ścigania i aktywnością na torze. Teraz z niecierpliwością oczekuje na rywalizację w Misano i zdobycie zwycięstwa.

Harmonogram 21-23.04.2023

Piątek:
11:15 – 13:15 Testy
16:30 – 18:00 Trening

Sobota:
10:05 Kwalifikacje
17:15 Wyścig 1

Niedziela:
10:05 Kwalifikacje
17:15 Wyścig 2

Źródło: materiały prasowe zespołu


Podobają Ci się tworzone przez nas treści? 🤔
Możesz się odwdzięczyć, stawiając nam wirtualną kawę! ☕


Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *