Pedro Acosta pomimo kilku błędów był najszybszy podczas przedsezonowego shakedownu na torze Sepang w Malezji.

Pedro Acosta po imponujących dwóch poprzednich dniach, aktualny mistrz Moto2 po raz pierwszy pojawił się na czele tabeli czasowej MotoGP – gdzie pozostał do czasu, gdy burza z piorunami spowodowała przedwczesny koniec sesji o 16:30.

Po drodze Hiszpan zaliczył również wywrotkę w zakręcie numer jedenaście. Zawodnik ekipy GasGas miał także okazję pojechać na torze w mokrych warunkach. Jednak zakończyło się to niezbyt przyjemnie, a to dlatego, ze Hiszpan zaliczył upadek w „piętnastce”. Najlepszy czas Acosty to 1: 58,189, jednocześnie był to najlepszy wynik w tym tygodniu. Hiszpan wyprzedził nowego zawodnika testowego KTM, Pola Espargaro, o zaledwie 0,066 s. Jak więc widać młody zawodnik GasGasa nie próżnuje i już od samego początku pokazuje bardzo dobre tempo na maszynie klasy królewskiej.

Czołową trójkę uzupełnił Johann Zarco z LCR Honday, który wyprzedził swojego rodaka Fabio Quartararo. Dani Pedrosa stracił zaledwie 0,289 s do czwartego Acosty, a za nim uplasował się Joan Mir z Repsol Hondy.

Nowy fabryczny zawodnik Yamahy Alex Rins i nowy nabytek Repsol Hondy, Luca Marini zajęli siódme i ósme miejsce. Tester Yamahy Cal Crutchlow sprawdzał nowe nadwozie, w tym tylne skrzydło w kształcie pudełka. Były kolega Brytyjczyka z zespołu LCR, Takaaki Nakagami, stracił 0,883 sekundy do Acosty, a Michele Pirro na Ducati był jedenasty. Lorenzo Savadori miał pracowity dzień, Włoch testował aż sześć różnych specyfikacji motocykla Aprilii. Natomiast Stefan Bradl uzupełnili 13-osobowy skład. Lorenzo Savadori i Cal Crutchlow podobnie jak Acosta pokonali kilka mokrych kółek w ostatniej godzinie.

Teraz nastąpi dwudniowa przerwa na torze, podczas tej krótkiej przerwy Monster Yamaha zaprezentuje całemu światu swój nowy skład i motocykl. Natomiast w dniach 6-8 lutego odbędą się oficjalne testy na torze Sepang, w których weźmie udział pełny skład zawodników na 2024 rok. Te testy pokażą nam zdecydowanie więcej na temat potencjalnego układu sił.

Fot: Tech3, MotoGP


Podobają Ci się tworzone przez nas treści? 🤔
Możesz się odwdzięczyć, stawiając nam wirtualną kawę! ☕


Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *