Mateusz Kaprzyk nie zatrzymuje się na swojej wyścigowej drodze w kierunku Le Mans. 22-letni Polak zyskał właśnie mocnego sojusznika w walce o jak najlepszą przyszłość w motorsporcie, stawiając na Marcina Budkowskiego w roli managera.

Marcin Budkowski – managerski autorytet

Marcin Budkowski to postać doskonale znana miłośnikom Formuły 1. Jako jedyny Polak nie tylko pełnił funkcję szefa departamentu technicznego FIA – w sezonie 2018 został dyrektorem wykonawczym zespołu Renault Sport Formula One Team, ostatecznie przemianowanego na Alpine F1 Team. Pracował w takich zespołach, jak Prost, Ferrari, McLaren, Renault oraz wspomniane Alpine. W ubiegłym sezonie pełnił rolę eksperta Formuły 1 dla serwisu streamingowego Viaplay Polska, równocześnie rozwijając prywatnie szereg projektów związanych z motorsportem.

„W ramach współpracy z Mateuszem moją rolą jako managera jest prowadzenie jego kariery, zarówno pod kątem dokonywanych przez niego wyborów, jak i osiągania jak najlepszych wyników na torze. Chcę wykorzystać swoją sieć kontaktów w świecie motosportu – w single seaterach, ale też w innych kategoriach, jak wyścigi długodystansowe – żeby otworzyć mu drzwi i zaoferować nowe możliwości. Dla mnie ten rok to szansa na rozszerzenie mojego spektrum działania, wykorzystanie mojego know how i popchnięcie do przodu kariery Mateusza” – podkreśla Marcin Budkowski.

W drodze do Le Mans

„Jestem bardzo zadowolony i cieszę się, że w tym roku będę mógł współpracować z Marcinem i razem z nim budować moją karierę. Jestem przekonany, że nasza współpraca przyniesie wiele korzyści i pozwoli mi jeszcze bardziej rozwinąć skrzydła. Nie mogę się doczekać startu sezonu” – przyznaje Mateusz Kaprzyk.

Przed Kaprzykiem długa droga, ale meta jest oczywista. Celem Marcina Budkowskiego i Mateusza Kaprzyka jest takie pokierowanie losami Katowiczanina, by docelowo trafił do zespołu, startującego w Długodystansowych Mistrzostwach Świata FIA WEC. Celem jest m.in. start w Le Mans – najbardziej prestiżowym 24-godzinnym wyścigu w Europie, będącym częścią kalendarza serii WEC.

Źródło: informacja prasowa


Podobają Ci się tworzone przez nas treści? 🤔
Możesz się odwdzięczyć, stawiając nam wirtualną kawę! ☕


Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *