Jorge Martin zdobył w fantastycznym stylu Pole Position do sprintu, jak i do wyścigu o Grand Prix Emilii-Romanii.

Jorge Martin od początku weekendu świetnie się spisuje na torze Misano i dzisiaj potwierdził swoja świetną dyspozycję z piątku, miażdżąc rywali w sesji kwalifikacyjnej i bijąc rekord toru o blisko pól sekundy.

Przebieg Q1

W pierwszej sesji kwalifikacyjnej dość sensacyjnie znalazł się zwycięzca ostatniego wyścigu, Aleix Espargaro. Jednak oprócz Hiszpana w Q1 ujrzeliśmy też dość niespodziewanie Miguela Oliveirę i Johanna Zarco, którzy bardzo dobrze radzili sobie w ostatnich wyścigach. Po pierwszym przejeździe na czele stawki był Miguel Oliveira, a na drugim miejscu premiowanym awansem znalazł się Fabio Quartararo. Jednak Francuz mimo tego nie był zadowolony z tego, jak zachowuje się jego motocykl. Trzeci był Michelle Pirro, który występuje na torze Misano z dziką kartą. Bardzo źle wyglądał Aleix Espargaro i Johann Zarco, a to dlatego, że byli oni na końcu stawki.

Podczas drugiego wyjazdu Fabio od razu zabrał się do pracy i umocnił się na swoim drugim miejscu. Niestety chwilę później na metę wpadł Stefan Bradl i wyprzedził Francuza. Warto dodać, że Bradl także w ten weekend występuje z dziką kartą i poprawkami do motocykla Hondy. Jednak długo radość z miejsca premiowanego awansem nie trwała. Aleix Espargaro z czasem 1:31.429 awansował na pierwsze miejsce. Chwilę później Fabio Quartararo przeciął linię mety, jednak to i tak nic nie dało, owszem mistrz świata poprawił się, ale starczyło to tylko na trzecią lokatę. Bradl już się nie poprawił i został na piątym miejscu. Ostatecznie jednak to Miguel Oliveira wygrał Q1, poprawiając czas Aleixa Espargaro o 157 tysięcznych. Tym samym w drugiej rundzie kwalifikacyjnej znalazł się wszystkie motocykle Aprili.

Przebieg Q2

W drugiej sesji kwalifikacyjnej bardzo dobrze zaczął Brad Binder z czasem 1:31.921, jednak zawodnik z RPA długo nie pobył na pierwszym miejscu, a to dlatego, że już na następnym okrążeniu wyprzedzili go Martin i Bezzecchi, chwilę później dołączył do tej dwójki Pecco Bagnaia, wszyscy przebili jego czas o ponad pół sekundy. Cały pierwszy rząd należał do Ducati. Jednak Martin nie powiedział wszystkiego i pierwszą turę przejazdów to on zakończył na pierwszym miejscu z czasem 1:30.832, ustanawiając tym samym nowy rekord toru.

Drugą turę przejazdów bardzo mocno zaczął Jorge Martin poprawiając swój czas o ponad cztery dziesiąte. Jak się później okazało, tego czasu nikt już nie ruszył i Hiszpan zdobył Pole Position. Drugi ostatecznie kwalifikacje zakończył Marco Bezzecchi, ale Włoch stracił blisko cztery dziesiąte do zawodnika Pramaca. Pierwszy rząd uzupełnił Pecco Bagnaia. Świetnie w kwalifikacjach pojechał także Dani Pedrosa, który podobnie jak Bradl i Pirro występuje tu z dziką kartą. Zawodnik KTM-a zajął piąte miejsce. Imponująco także pojechał Marc Marquez który był dziewiąty, reszta zawodników Honda nie znalazła się w Q2.

Fot. Pramac Racing


Podobają Ci się tworzone przez nas treści? 🤔
Możesz się odwdzięczyć, stawiając nam wirtualną kawę! ☕


Postaw mi kawę na buycoffee.to

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *