Jorge Martin wystartuje do sprintu, a także wyścigu o Grand Prix Francji, jednak nie obyło się bez przygód w tych kwalifikacjach.

Jorge Martin nie musiał brać udziału w pierwszym segmencie kwalifikacji, ponieważ wczoraj był najszybszy w sesji, która jest de facto pre-kwalifikacjami. Jednak było kilka niespodziewanych nazwisk, które musiały powalczyć o awans do Q2.

Przebieg Q1

Dość niespodziewanie w Q1 pojawili się tacy zawodnicy, jak Marc Marquez, Enea Bastianini, a także Brad Binder. Tak więc kandydatów było trzech, a miejsca premiowane awansem są tylko dwa. Marc Marquez bardzo dobrze rozpoczął sesje kwalifikacyjną. Hiszpan już na swoim pierwszym okrążeniu ustanowił czwarty najszybszy czas weekendu, a wynosił on 1:30.586. Enea Bastianini nie zaliczył dobrego kółka i był dopiero czwarty. Z bardzo dobrej strony pokazał się Miguel Oliveira, który chwalił Aprilie po piątkowych treningach. Tym samym Portugalczyk mógł być czarnym koniem tej sesji. Na pięć minut przed końcem zawodnicy wyjechali na drugi, decydujący przejazd. Marc Marquez niestety popełnił błąd i pierwsza próba była nieudana, a podczas drugiego przejazdu pojawiły się żółte flagi, spowodowane upadkiem Johanna Zarco. Natomiast Bastianini zdecydowanie się poprawił wskakując na pierwsze miejsce, z czasem o trzy dziesiąte lepsze od Marqueza. Oliveira także się poprawił i sensacyjnie wyrzucił Marqueza z Q2. Brad Binder nie był w stanie złożyć dobrego okrążenia i skończył kwalifikacje na ostatnim miejscu.

Jorge Martin ma rywali, a jednym z ich jest Bastianini

Przebieg Q2

Martin rozpoczął z wysokiego C, podobnie jak Marquez w pierwszej części, ale jeszcze szybciej. Lider klasyfikacji generalnej ustanowił nowy rekord toru, schodząc poniżej 1:30. Pecco Bagnaia był zaraz za nim, jednak o tym, kto zdobędzie pole position miał zadecydować drugi przejazd. Jednak przejazdów nie było, były za to wywrotki. A zaczęło się od Jorge Martina, następnie Pecco Bagnaia, zaliczył upadek, kiedy po dwóch sektorach był szybszy od Martina o blisko dwie dziesiąte. Kolejnymi, którzy zaliczyli wywrotki byli Aleix Espargaro i Jack Miller. Z przodu nic się nie zmieniło i Martin z czasem 1:29.919 zdobył pole position, drugi był Bagnaia, a trzeci Maverick Vinales.

Fot: X (dawniej Twitter) Jorge Martin, Ducati


Podobają Ci się tworzone przez nas treści? 🤔
Możesz się odwdzięczyć, stawiając nam wirtualną kawę! ☕


Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *