Polski zespół, Inter Europol Competition, z Jakubem Śmiechowskiem na czele, będzie to trzeci rok rywalizacji w klasie LMP2. W sezonie 2023 dołączą do nich Fabio Scherer i Albert Costa Balboa

Zespół Inter Europol Competition przygotowuje się do rywalizacji w kolejnym sezonie. Na 2023 rok zaplanowali wzmocnienie obsady kierowców w klasie LMP2, który jest dla nich niezwykle ważna. Kuba Śmiechowski startuje w tej klasie od 2021 roku, a Fabio Scherer jeździł w zeszłym roku w European Le Mans Series. Albert Costa Balboa jest nowym kierowcą zarówno w zespole, jak i w serii, ale ma na swoim koncie liczne sukcesy i niewątpliwie będzie wielkim atutem teamu.

Fabio startował w barwach zespołu w ELMS w 2022 roku. Ma duże doświadczenie w rywalizacji na najwyższym poziomie. Wnosi także bardzo dużo w kwestii prowadzenia zespołu, zarówno na torze, jak i poza nim, dzięki swoim doskonałym umiejętnościom technicznym i rzemiosłu wyścigowemu.

To trzeci sezon w WEC dla naszego zespołu, a także dla Kuby. Wykonaliśmy dużo pracy w ciągu zimy, aby przygotować się do nadchodzącego sezonu. Mamy dwóch nowych kierowców – Fabio i Alberta. Jesteśmy bardzo podekscytowani, że ta para dołączyła do nas. Cieszymy się, że Albert otworzy wraz z nami nowy rozdział swojej kariery w kategorii prototypów. Wspaniale jest również kontynuować współpracę z Fabio, który jeździł dla nas w ELMS w zeszłym roku. Chcemy zaliczyć udany trzeci sezon WEC, nasz ostatni w LMP2. Chcemy być na podium i wygrać kilka wyścigów! – mówi Sascha Fassbender, Team Manager

Inter Europol Competition przedstawia plan na sezon 2023

– Jestem bardzo podekscytowany programem WEC. Wspaniale jest awansować do tej serii po sezonie z zespołem w European Le Mans Series. W zeszłym roku zrobiliśmy jako zespół wielkie postępy, co pokazał choćby spektakularny awans z końca stawki do czołówki podczas wyścigu na torze Spa Francorchamps. Udowodniliśmy, że mamy dobre tempo, nabraliśmy rozpędu, a wszyscy w zespole starali się dać z siebie wszystko. Wspaniale jest pozostać w zespole. Nadal uważam, że mamy duży potencjał do wykorzystania. To ekscytujące i myślę, że czeka nas konkurencyjny rok w walce o podium. Chcemy wykorzystać rozpęd z 2022 roku. To jest cel. – komentuje Fabio Scherer.

Ściganie się w Długodystansowych Mistrzostwach Świata FIA z zespołem Inter Europol Competition to dla mnie to fantastyczne posunięcie, a samochód LMP2 to spełnienie marzeń! Jazda w kategorii prototypów była zawsze moją ambicją, dlatego nie mogę się już doczekać, aby zacząć, nauczyć się jak najwięcej i cieszyć się tym rozdziałem w moim życiu. Dziękuję zespołowi za tę szansę. Zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby odwdzięczyć się za zaufanie, jakim mnie obdarzono! – podsumował Albert Costa.

Źródło: materiały prasowe zespołu


Podobają Ci się tworzone przez nas treści? 🤔
Możesz się odwdzięczyć, stawiając nam wirtualną kawę! ☕


Postaw mi kawę na buycoffee.to

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *