Międzynarodowy gigant oponiarski, Hankook, został wybrany na wyłącznego dostawcę opon dla Mistrzostw Świata WRC (FIA World Rally Championship). Umowa zacznie obowiązywać od 2025 roku i potrwa przez trzy lata, obejmując opony dla pojazdów Rally1 oraz samochodów biorących udział w WRC2, WRC3 i mistrzostwach wsparcia FIA Junior WRC.

Decyzja o przyznaniu firmie Hankook roli ekskluzywnego dostawcy opon dla Mistrzostw Świata WRC na lata 2025-2027 została formalnie potwierdzona w wyniku głosowania na posiedzeniu Światowej Rady Sportu Samochodowego FIA. To znamienite wydarzenie oznacza zakończenie trzyletniej współpracy z dotychczasowym dostawcą, firmą Pirelli.

Hankook nowym dostawcą opon dla Mistrzostw Świata WRC od 2025 roku

Hankook, będąc liderem w dziedzinie międzynarodowego motorsportu, już odgrywa kluczową rolę w ponad 50 różnych serii wyścigowych. Przedsiębiorstwo to zaangażowane jest m.in. w kategorię Junior ERC w ramach FIA European Rally Championship oraz w prestiżowy ABB FIA Formula E World Championship. Jego reputacja jako solidnego partnera w motorsporcie jest niekwestionowana.

Nowy etap w historii WRC

Peter Thul, starszy dyrektor ds. sportu WRC Promoter, podkreślił entuzjazm związany z nowym etapem w historii Mistrzostw Świata WRC, wyrażając serdeczne przyjęcie Hankooka jako wyłącznego dostawcy opon na najbliższe trzy lata, począwszy od 2025 roku. Dodatkowo, Thul wyraził uznanie i wdzięczność w stronę dotychczasowego partnera, firmy Pirelli, za ich znaczący wkład w minionych sezonach mistrzostw.

Hankook nowym dostawcą opon dla Mistrzostw Świata WRC od 2025 roku

Sooil Lee, Prezes i CEO Hankook Tire & Technology, wskazał na wyjątkowość Mistrzostw Świata WRC jako jednego z najbardziej spektakularnych wydarzeń motorsportowych na świecie, z długą historią i ogromnym gronem oddanych fanów. Z dumą ogłosił, że Hankook Tire podejmuje wyzwanie i z radością staje się nowym, ekskluzywnym dostawcą opon dla WRC od sezonu 2025.

Foto. RedBull Pool Content


Podobają Ci się tworzone przez nas treści? 🤔
Możesz się odwdzięczyć, stawiając nam wirtualną kawę! ☕


Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *